ברוכים הבאים ל TypeScript

הי, אני ינון פרק ואני שמח להזמין אתכם לקורס TypeScript.

שיחה על טייפסקריפט מתחילה תמיד ב JavaScript - כשאנחנו לומדים וכותבים JavaScript אנחנו מגלים את המוזרויות של השפה:

  1. אנחנו מגלים שאופרטור + בין מחרוזת למספר יהפוך את המספר למחרוזת ויתנהג כמו שרשור מחרוזות, אבל אופרטור - יהפוך את המספר למחרוזת ויתנהג כמו חיסור מספרים.

  2. אנחנו מגלים שמערך ריק שמומר למספר הופך למספר אפס, ומערך עם איבר מספרי אחד הופך למספר הזה, ולכן ב JavaScript ההשוואה [] == 0 מחזירה ערך אמת.

והמוזרויות האלה אולי עושות חומר טוב לממים אבל בקוד פרודקשן של מערכות גדולות הן יכולות להיות מקור לבאגים שמאוד קשה לאתר אותם או לגלות אותם מראש ב Code Review.

ב 2012 צוות במייקרוסופט בהובלת Anders Hejlsberg החליט לפתור את הבעיה באמצעות יצירת כלי פיתוח טובים יותר לכתיבת JavaScript. המחשבה היתה ליצור "שפה חדשה", וכלי אוטומטי שימיר את השפה הזאת ל JavaScript, כשהשפה החדשה הזאת תאפשר לכתוב רק את החלקים הטובים של JavaScript, רק את החלקים הפחות מוזרים; היא תאפשר למפתחים להוסיף "רמזים" בתוך התוכנית שיעזרו לכלי הפיתוח להבין למה המפתחים התכוונו ואם הקוד שכתבו באמת יביא אותם לשם. וכך טייפסקריפט נולדה.

מאז טייפסקריפט מפותחת במודל קוד פתוח ובהובלת אותו צוות במייקרוסופט. היא מורכבת מהשפה עצמה, מקומפיילר שהופך את השפה ל JavaScript ומכלי עזר לסביבות הפיתוח שיודע לזהות מהר בעיות ולהציע השלמות אוטומטיות רלוונטיות.

טייפסקריפט נחשבת לסטנדרט היום בתעשיה והרבה פרויקטי צד-לקוח גדולים נכתבים בה. שימוש יעיל בטייפסקריפט, כמו שנלמד בקורס, יעזור גם לכם לכתוב מערכות בביטחון וליהנות מפירות השפה.