שלום אורח התחבר

Selenium Test Automation

יישומי ה Web שאנו כותבים אמורים לתפקד טוב בכל הסביבות ובכל הדפדפנים, אך בדיקה ידנית של כל יכולת חדשה בכל דפדפן יכולה לגזול הרבה מאוד מזמן הבודקים. גרוע מכך, שינויי קוד יכולים בקלות להוסיף באגים חדשים. הרצה ידנית של בדיקות על הקוד החדש בנוסף לבדיקות רגרסיה תעכב מאוד את כל תהליך הפיתוח.

בדיקות אוטומטיות הן דרך להתמודד עם אתגר זה. בקורס אנו לומדים על הספריה Selenium, ספריה לפיתוח בדיקות אוטומטיות בדפדפן. סלניום מגיעה עם חיבור למגוון רחב של שפות תכנות ודפדפנים כך שתוכלו לכתוב את התסריטים בשפת התכנות האהובה עליכם. כל תסריט בדיקה מתאר התנהגות דפדפן במצב מסוים, ובודק יכולת מסוימת של אפליקציית ה Web שלנו. סלניום מאפשר הרצת אוסף גדול של תסריטי בדיקה באופן אוטומטי על שלל דפדפנים ומערכות הפעלה, ומספק דו״ח איזה מהבדיקות עברה ואיזה נכשלה. 

בקורס נלמד כיצד להשתמש ב Selenium כדי לכתוב תסריטי בדיקה איכותיים, נבין מה כדאי להכניס לתסריט בדיקה ונכתוב Utility Classes שיקלו על עבודת כתיבת הבדיקות.

הקורס מועבר בשפת רובי.

0

Hello Selenium

נתחיל את הקורס בסקירה של הספריה והיכולות שלה, כתיבת בדיקות פשוטות בשפת Ruby והרצת הבדיקות על מגוון דפדפנים. נראה כיצד לשלב בדיקות בענן באמצעות שירות Sauce Labs

1

מה כדאי לבדוק

במודול השני אנו נבין כיצד לכתוב קוד בדיקות איכותי, נראה איזה דברים כדאי לנו לבדוק על בסיס דוגמאות מאתרי Web פופולרים. אנו נראה כיצד לוודא שאלמנטים מסוימים מוצגים או מוסתרים לפי גודל מסך משתנה, נוודא שעיצוב העמוד לא מתקלקל על אף דפדפן ונלמד כיצד להגדיר רצף ניווט. באמצעות תרגולים ודוגמאות נראה כיצד בדיקת הדבר הנכון מובילה לקוד בדיקה פשוט ומדויק.

2

בדיקה באמצעות רובי ו RSpec

במודול זה נלמד כיצד לכתוב Utility Classes ברובי שיעזרו לנו לייצר קוד בדיקות קצר ומדויק יותר. אנו נלמד על הספריה RSpec ונראה כיצד לשלב את יכולות הספריה בקוד הבדיקות שלנו לקבלת קריאות ושרידות מקסימלית לבדיקה.

3

עוברים למכשירי Mobile

נסיים את הקורס בסקירה של הכלים Genymotion ו Selendroid, באמצעותם נכתוב בדיקות אוטומטיות לאפליקציות הרצות על מכשירי Android. כך נוודא שגם בדפדפני מובייל האתר שלנו מתנהג כפי שאנו מצפים.