הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

שטויות שכותבים בעיתון על יזמות

01/06/2017

הדעה הרווחת בציבור היא שקיימת חלוקה דיכוטומית ברורה בין יזמים לשכירים, ורק אנשים מסוימים שיש להם ״אופי״ יזמי יכולים לעזוב את העבודה ולהפוך ליזמים. זו כמובן אשליה אופטית. לפתוח עסק ולהרוויח ממנו זו מיומנות וכל אחד יכול ללמוד אותה.

בגיליון שבועות של דה-מרקר הם בחרו לתת תשובות לשאלות שמטרידות אנשים שמתלבטים אם לעזוב עבודה ולהקים סטארט-אפ. אם הייתי קורא את התשובות שלהם לפני 6 שנים יכול להיות שגם אני הייתי נלחץ. בשביל שלא תתבלבלו ואחרי שש שנים של עבודה מגוונת כעצמאי, נראה לי הוגן לתת תשובות יותר מציאותיות לשאלות שעלו שם.

המשך קריאה

איך לא לגדל טייסים

04/05/2017

אז הלכנו לראות את המטס השבוע. רוב המטוסים נראו לי אותו הדבר, אבל כמה משפטים שהורים זרקו לילדים שלהם דווקא כן גרמו לי לחשוב ולהבין שלא כל כך קל לגדל ילדים טייסים. אלה השניים שאני זוכר.

המשך קריאה

על הפרידה ממיילצ'מפ

02/02/2017

השבוע נפרדתי ממיילצ'מפ אחרי 4 שנים של שימוש, מה שהופך אותם לאחד משירותי הרשת הכי וותיקים אצלי בארגז. בפוסט זה אפרט קצת את הסיבות לפרידה ומה קרה במקום.

המשך קריאה

לקחים שלמדתי מעבודה עם פרילאנסרים

16/01/2017

כולם יכולים להרוויח מעבודה עם פרילאנסרים, החל מיזמים קטנים ועד חברות גדולות. אבל רבים מאתנו שניסו (וגם אני) נכוו בעברנו מעבודה עם פריאנסר לא מתאים או בדרך לא מתאימה. אחרי 5 שנים בתור פרילאנס בעצמי, שגם מוציא עבודות ונעזר בפרילאנסרים נוספים כל הזמן, למדתי מספר לקחים שלדעתי יכולים לעזור גם לכם לעבוד בצורה יעילה יותר עם פרילאנסרים.

המשך קריאה

העצה הכי גרועה שקראתי על סטארטאפים

19/12/2016

יועצת ליזמים הציעה בבפוסט שקראתי לאחרונה שחייבים להפסיק עם ה״לא נעים״ אם רוצים לגייס כסף לסטארטאפ. זאת עצה בעייתית כי מצד אחד ברור שקשה להצליח אם עושים רק דברים ״נעימים״, אבל מצד שני יש הרבה דברים שנופלים בקטגוריית הלא נעים שהם שם מסיבה טובה. בואו נראה כמה דוגמאות קונקרטיות.

המשך קריאה