הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

חדש באתר: קהילת מתכנתים

31/12/2017
C++

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

המשך קריאה

חדש באתר: קורס C++/Qt

06/03/2017
C++

השבוע סיימתי עריכה והעליתי קורס חדש בנושא פיתוח ממשק משתמש גרפי בספרית Qt. זו אומנם לא הטכנולוגיה הכי פופולרית בעולם אבל אני בהחלט ממליץ ללמוד אותה ולהוסיף לארגז הכלים שלכם.

המשך קריאה

מה דעתכם, רובי או ++C?

27/02/2017
C++

מזמן לא עשינו כאן תחרות יופי בין שתי שפות, והמתח רק גדל כשמדובר על שפות כל כך שונות. יש הרבה מה ללמוד מההשוואה וכשמתחילים לשים לב מגלים גם שיש הרבה השפעות הדדיות. בשביל לשמור על הפוקוס ניקח פונקציית דוגמא קצרה ונראה איך בונים אותה בשתי השפות ומה ההבדלים המרכזיים.

המשך קריאה

שאלות לראיונות עבודה: Move Semantics ב C++

19/01/2017
C++

הטרולים מקדמים את Qt לעולם של C++11 ו C++14, מה שאומר שאם אתם כותבים Qt אתם נחשפים להמון יכולות חדשות של השפה כולל כחלק מהפלטפורמה. הנה אחת שתפסה את תשומת לבי עד לרמה שהייתי ממליץ לקחת אותה כבסיס לדיאלוג קצר בראיון עבודה.

המשך קריאה

משתנים קשורים ב QML

22/02/2016
C++

משתנים קשורים הם מאפיין אהוב של ספריות ממשק משתמש רבות מאחר והם מאפשרים לנתק בין הפעולה לבין השפעתה על המסך. אתם יכולים למצוא אותם בפלאש, באנגולר וכמובן גם ב QML. במקרה של QML אפשר לכתוב את הלוגיקה לעדכון ערכי המשתנים ב JavaScript או ב C++

המשך קריאה

אף אחד לא משתמש בפיצ'ר הזה

18/02/2016
C++

מפתחים תמיד חושבים שהשינויים שהוכנסו בגירסא חדשה של ספריה לא באמת מפריעים לאף אחד, וממילא אין מצב שמישהו מסתמך על ההתנהגות השבורה של המערכת אז מה הבעיה לתקן. לפחות במקרה של qDebug, אני דווקא השתמשתי בפיצ'ר השבור, ויש מצב שאולי גם אתם.

המשך קריאה

תבנית סטארטר פשוטה ליישום QtQuick

08/02/2016
C++

למרות ש Qt Creator מגיע עם אוסף מרשים של תבניות התחלה לפרויקטים, לא כולנו עובדים בכלי זה וממילא עדיין לא מצאתי שם את התבנית המושלמת ליישום Qt Quick המשלב גם קוד C++, אז החלטתי לכתוב אחת.

המשך קריאה