הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

שימוש ב Scss בפרויקט Webpack

02/10/2019

פיתוח פרויקט באמצעות Webpack אומר שאנחנו יכולים להריץ קוד על כל אחד מהקבצים שאנחנו טוענים. באחד הפרקים הקודמים בסידרה למדנו על Babel וראינו איך לתרגם קבצי JavaScript בעזרתו. היום אני רוצה לדבר על Scss ואיך להשתמש ב Webpack כדי לתרגם קבצי Scss לקבצי CSS רגילים.

המשך קריאה

הפלאגין HTML Webpack Plugin

01/10/2019

בפוסטים הקודמים בסידרה על וובפאק השתמשתי ב HTML Webpack Plugin כדי ליצור באופן אוטומטי קובץ HTML עבור הפרויקט שלי. לפלאגין זה יש המון אופציות שהופכות אותו ליעיל גם בפרויקטי משחק קטנים וגם בפרויקטים אמיתיים ואני רוצה לעבור על כמה מהן.

נ.ב. בגלל החגים לא הספקתי לכתוב את הניוזלטר החודש. מקווה להשלים פערים בימים הקרובים ולשלוח בתחילת שבוע הבא.

המשך קריאה

טיפול בקישורים בקבצי ה CSS

30/09/2019

ראינו איך css-loader מטפל בשבילנו בקבצי CSS שטוענים קבצי CSS אחרים בעזרת import, ואיך כל פקודות ה CSS של כל הקבצים מתחברות יחד לקובץ פלט אחד. קבצי CSS יכולים לטעון גם דברים חיצוניים נוספים כלומר תמונות וגופנים. בפוסט זה ארצה לטפל גם בהם.

המשך קריאה

טעינת קבצי CSS מתוך פרויקט Webpack

29/09/2019

את הפוסט הקודם בסידרה סיימתי בדוגמא של הספריה rateyo שהיא פלאגין ל jQuery שמציג על המסך רכיב דירוג עם כוכבים. הבעיה שבשביל להציג את הרכיב כמו שצריך אנחנו צריכים גם את ה CSS של הספריה. שילוב קבצי CSS בתוך הבאנדל יאפשר לנו לטעון גם אותם תוך שימוש באותה תשתית וכחלק מהתקנת ספריה חיצונית. בפוסט זה אדגים שימוש זה ועוד שימושים נוספים לטעינת קבצי CSS מתוך וובפאק.

המשך קריאה

שימוש בספריות חיצוניות בפרויקט Webpack

27/09/2019

בעבודת Front End מודרנית אנחנו אוהבים להשתמש בספריות חיצוניות בפרויקטים שלנו ובשנים האחרונות מתכנתים משתמשים במאגר החבילות npm בתור מקור טוב לקבל משם חבילות חיצוניות וב Webpack כדי לשלב בקלות את החבילות החיצוניות האלה בפרויקט. בואו נראה איך כל זה מתחבר.

המשך קריאה

הוספת Babel לפרויקט Webpack

25/09/2019

אם כבר הגדרתם פרויקט ווב עם Webpack בונוס נחמד שתוכלו לקבל יהיה להתאים את כל קבצי ה JavaScript שלכם לדפדפנים ישנים באמצעות Babel. בואו נראה איך עושים את זה ומה זה בכלל אומר דפדפן ישן.

המשך קריאה

מי צריך Module Bundler

05/09/2019

היום בעשר בבוקר אעביר וובינר של שעה על Webpack במטרה לתת תמונה טובה של הכלי, המטרות שלו והמבנה הבסיסי של קובץ ההגדרות. אם אתם רואים את זה בזמן מוזמנים להצטרף, ואם לא ראיתם את הפוסט בזמן לא נורא ואתם יכולים להמשיך ולקרוא את עיקרי הדברים.

המשך קריאה