הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

חדש באתר: קהילת מתכנתים

31/12/2017

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

המשך קריאה

הסיבה שאנשים לא אהבו פרל

02/03/2017

במבט ראשון פרל היא שפה מאוד קלה ללמידה, במיוחד למי שמגיע עם רקע ב C וביוניקס. תקופה ארוכה זה היה סוד הכח שלה ומה שהביא מתכנתים רבים (כולל אותי) ללמוד פרל. הבעיה היתה שמהר מאוד מתכנתים נתקלו בבעיות שלא הבינו, ובמקום לפתור אותן הדביקו קטעי קוד שלא הבינו מהאינטרנט. את הסלט שיצא אף אחד לא רצה לטעום. הנה מקרה כזה לדוגמא.

המשך קריאה

מוג'ולישס הוא הפריימוורק הכי מדליק שלא היכרתם לפיתוח צד-שרת (ויש גם דוגמת קוד להמחשה)

27/10/2016

לפרל יש 3 ספריות פיתוח ווב: הראשונה נקראת Catalyst והיא ממש מסובכת ומהונדסת יתר על המידה. השניה נקראת Dancer והיא דוקא מאוד פשוטה אבל עדיין לא ממש יציבה, והשלישית נקראת מוג'ולישס, ולמרות השם המוזר היא דוקא די פשוטה. בואו נראה כמה דרך דוגמא קצרה.

המשך קריאה

זה לא באג, זה פיצ'ר

16/06/2016

טעות מקרית בפרל הזכירה לי יכולת חזקה אך מבלבלת של השפה- התאמת ביטוי רגולרי בצורה מדורגת. הרעיון שיש לכם טקסט ארוך ואתם רוצים לבדוק את התאמתו לביטויים רגולריים חלק אחרי חלק, כאשר כל חלק ממשיך היכן שהקודם עצר. נראה את זה בקוד ואז גם תבינו למה התחביר כל כך מבלבל.

המשך קריאה

פרל, פייתון ורובי מסדרות קבצים בתיקיות

09/06/2016

השוואה בין שפות תכנות דומות היא דרך טובה להבין טוב יותר את ההבדלים וגם את נקודות ההשקה וההשפעה ההדדית בין השפות.

לפינה הפעם בחרתי לכתוב תוכנית הממיינת קבצים לתיקיות לפי שמם, כך שכל הקבצים שמתחילים באותה אות יישמרו יחד בתיקיה. אותה התוכנית, 3 שפות, ובסוף נחשוב מה יצא הכי נעים לעין.

המשך קריאה

שלושה קיטורים על פייתון (ואף מילה על עימוד)

23/07/2015

לפייתון יש הרבה מעריצים בארץ והאמת שדי בצדק. השפה מאוד קלה ללמידה ומגיעה עם סט ענק של ספריות מערכת כך שיש הרבה זמן עד שצריך ללמוד איך להתקין ספריות חיצוניות. השפה מציעה מודל תכנות מונחה עצמים שאינו נופל ברמתו מזה של C++ או Java, ואי אפשר לשכוח גם את התרבות הפייתונאית המעודדת קריאות ופשטות. אבל לצד כל הדברים הטובים צריך גם לשים את הצדדים המכוערים על השולחן. בתחרות ההוגנת מול פרל ורובי, פייתון מציעה פחות גמישות למתכנת.

המשך קריאה