ברוכים הבאים לקורס

הי, ברוכים הבאים ל Python. אני ינון פרק.

פייתון היא שפת תכנות שיושבת במקום טוב באמצע בין שפות סקריפטים (כדוגמת Bash או Power Shell) לשפות תכנות מורכבות כגון Java או C++. היא נקראת שפת דינמית ואתה בקטגוריה תמצאו את perl, tcl, PHP ו Ruby.

לפייתון עצמה המון שימושים בעולם המחשוב היום, החל בתוכניות קצרות שעוזרות לבצע פעולות באופן אוטומטי, דרך כלים מתקדמים של עיבוד תמונה ולמידת מכונה, הפעלת אתרים פופולריים בזמינות של 24/7 וכמובן עבור אוטומטציה של בדיקות תוכנה.

את השפה כתב הולנדי בשם גווידו ואן-רוסום. גווידו הוא עדיין הכח המניע את השינויים בשפה וממשיך לפתח אותה מתחילת שנות ה-90 ועד היום. הוא ידוע כ BDFL, שזה קיצור ל Benevolent Dictator for Life. את ההשראה לשם Python, אגב, הוא קיבל מהקרקס המעופף ולא מהנחשים.

אם יש לכם רקע קודם בתכנות תמצאו את Python שפה מאוד כיפית. הקוד מאוד מסודר ולוקח רעיונות משפות אחרות כך שהרבה מהתחביר ירגיש לכם מוכר. אם זו בשבילכם הפעם הראשונה שאתם מנסים ללמוד תכנות ברצינות, תמצאו את Python שפה מושלמת להתחיל ממנה בגלל הפשטות והסדר.

הקורס שלנו מורכב מ-3 חלקים מרכזיים שאפשר לקרוא להם ״איך עושים את זה״, ״איך עושים את זה נכון״ ו״וואו! אפשר תוספת?״. אנחנו נתחיל את הקורס בכתיבת תוכניות ובצעדים קטנים, נלמד להתקין את התוכנות שצריך, לכתוב תוכניות פשוטות והכל תוך כדי תרגול והמון דוגמאות ונמשיך לסקירת יכולות בסיסיות של השפה כמו גישה למערכת הקבצים, איתור מידע (למשל פענוח קבצי לוג) וניהול מידע במבני נתונים.

לאחר מכן נבין איך לכתוב את זה נכון: נדבר על פונקציות, מודולים, פיתוח מונחה עצמים, שמוש חוזר בקוד, חלוקה לקבצים וכתיבת בדיקות. בסוף החלק הזה תדעו לכתוב קוד Python שתרגישו גאים להראות לחברים.

בחלק האחרון של הקורס נדבר על הרחבות ל Python ושילוב קוד חיצוני. נראה כדוגמא את הספריה Tk לפיתוח ממשקים גרפיים אבל נדבר גם על כתיבה מודולרית ושמוש בקוד שאנשים אחרים כתבו.

קורס של ToCode הוא לא קורס וידאו רגיל. בנוסף לסרטונים תקבלו המון דוגמאות ותרגולי Hands-On במהלך הקורס. התכנים כאן הם אותם התכנים שאנו מלמדים בקורסים בחברות הייטק בתעשיה. התכנים בנויים כך שתוכלו ליישם את מה שאתם לומדים תוך כדי הלימוד. אני בטוח שכמו עשרות תלמידים לפניכם, גם אתם תמצאו את הקורס והתכנים מועילים ורלוונטים.