הקורס עודכן לאחרונה בתאריך: יוני 2024

מה לומדים

קל להתחיל לכתוב בפייתון. קצת אחרי שמתגברים על השיגעון של השפה עם רווחים במקומות הנכונים מגלים שהשפה לקחה השראה מהרבה מאוד מקומות וכמעט כל מי שמגיע אליה מצליח להרגיש בבית. אבל להרגיש בבית זו רק ההתחלה.

ככל שהתוכניות שאתם כותבים גדלות תמצאו את עצמכם שואלים: האם זו הדרך הכי נכונה או פייתונאית לפתור בעיה זו? האם יש כבר מבנה בשפה שהיה מקצר תהליכים שם? מהו ה Best Practice במקרה כזה כדי שיהיה לי הכי קל לתחזק את הקוד? מה פייתון יודעת לעשות מיוחד ושונה ואיך אני משתמש בזה?

המטרה של קורס Python מתקדם לענות על כל השאלות האלה ועוד: בקורס תלמדו איך למדוד ולשפר ביצועים של תוכניות, איך להתאים את סביבת העבודה בדיוק לדברים שאתם צריכים כדי שיהיה לכם קל למצוא שגיאות ולהשתמש ב Debugger. תלמדו איך לפתח ממשקי משתמש יפים ואיך לסדר את הפונקציות והמחלקות שלכם כדי להקל על תחזוקת התוכניות.

קורס זה מיועד למפתחים שכבר יודעים לפתור בעיות בפייתון אבל רוצים לראות איך הכלים של השפה עוזרים לעשות את זה טוב יותר. אם אתם כאלה אני בטוח שתהנו ממנו.

גרסאות: הקורס מתמקד בגירסת פייתון3 החדשה ביותר. עם זאת במקומות שיש הבדל בינה לבין Python2 אנו מציינים את ההבדל כך שהתכנים רלוונטים גם אם אתם כותבים ב Python2.

סילבוס מפורט
נתחיל את הקורס בסקירת ההבדלים בין פייתון2 לפייתון3 כדי להבין באיזה גירסא כדאי לנו לעבוד ומה היכולות החדשות של פייתון3 שבגללן שווה לשדרג. בפרק זה נדבר גם על סביבת עבודה, שימוש בדיבגר והתקנת מודולים
1. ברוכים הבאים לקורס
תצוגה מקדימה
2. גירסאות: פייתון 2 מול פייתון 3
3. סביבת עבודה
4. יבוא מודולים וחבילות
5. מספר פיצ'רים חדשים של Python3 ששווה להכיר
6. טיפוסי משתנים
דרך דוגמאות מהחיים האמיתיים של תוכניות העובדות על קבצי טקסט נדבר על מאפיינים של תוכניות כאלה ועל יכולות של ביטויים רגולאריים שיעזרו לנו לסדר את קוד התוכנית בצורה נקיה וטובה יותר.
7. המודול fileinput
8. פענוח קלט מתוכנית ifconfig
9. תרגול ביטויים רגולאריים
ביצוע פעולות במקביל זו דרך מאוד יעילה לשפר את זמני הריצה של התוכניות שלכם. בפייתון יש מספר אפשרויות למקביליות ולכל אחת יתרונות וחסרונות משלה. בפרק נלמד על היכולות והמגבלות דרך כתיבת קוד ושימוש במקביליות כדי לשפר את זמן הריצה שלו.
10. פיתוח מרובה תהליכונים (Threads)
11. מתי threading לא עובדים
12. חישוב מקבילי באמצעות multiprocessing
המודול NumPy של פייתון עוזר למפתחים שצריכים לעבוד עם מבני נתונים מטריציוניים גדולים. בפרק נתקין את המודול, נראה שימוש בסיסי בו ליצירת מטריצות ושימוש מתקדם יותר לעיבוד תמונות הנשמרות כמטריצות.
13. התקנה ומושגים בסיסיים
14. אינדקסים וחיתוכים ב NumPy
15. מסיכת בוליאניות
16. סוגי מידע
17. הרחבת מערכים
18. תרגול NumPy
19. שלום פנדס
20. גישה למידע ועדכון הטבלה
21. עדכון תאים ב Data Frame
22. חישובים ב Pandas
23. חישובים מורכבים באמצעות groupby ו agg
24. הצגה גרפית של הנתונים באמצעות matplotlib
25. תרגול Pandas
בפרק זה נלמד על דרכים יצירתיות לשתף קוד בין פונקציות שונות בתוכנית ונראה מתי דווקא דרכים יצירתיות אלה נותנות את הפתרונות הטובים ביותר.
26. פרמטרים ופונקציות
27. ביטויי למדה
28. תחום הגדרה
29. פונקציות מסדר גבוה ו Decorators
30. פונקציות יוצרות Generators
31. תרגול פונקציות
נסיים את הקורס בשיחה על מחלקות הכוללת דיון על ניהול זיכרון בשפה, הסבר על מתודות מיוחדות ושימוש בהן ומסתיימת בדרכים יצירתיות לשתף קוד בין מחלקות כולל Descriptors ו Metaclasses
32. מתודות מיוחדות
33. תרגול מתודות מיוחדות
34. אוביקטים קומפקטיים - Slots
35. דסקריפטורים - Descriptors
36. מטא-מחלקות
לא משעמם לכם לכתוב רק תוכניות שעובדות משורת הפקודה? אני בטוח שלמשתמשים שלכם קצת משעמם להריץ אותן. כתיבת כלים גרפיים יכולה לעזור ליותר אנשים להשתמש בכלים שלכם, ובאמצעות פייתון ו Qt זה אפילו די פשוט.
37. מבוא לפיתוח ממשק גרפי בפייתון עם Qt for Python
38. מבנה תוכנית Qt for Python
39. שילוב עבודה עם ה Designer
40. עורך טקסט פשוט
41. תרגול: פיתוח ממשק משתמש
Teacher

מדריך הקורס - ינון פרק

הי! אני ינון פרק. אני מתכנת שכותב קוד כל יום מאז שנת 2002, ומשנת 2012 גם מדריך קורסים בפיתוח למתכנתים בחברות תוכנה מובילות בארץ. בין השאר לימדתי ב Intel, IBM, Amdocs, Sapiens, eBay ובעוד עשרות חברות הייטק נוספות כאן בארץ.

את הקורסים באתר אני מלמד כמו שאני מלמד קורסים בכיתה: בצורה יסודית, תוך התעמקות בפרטים ובמטרה לתת לכם הבנה טובה של המנגנונים. בשביל להצליח לבנות פרויקט או להתקבל לעבודה לא מספיק לדעת לבנות משהו, צריך גם להבין בדיוק איך זה עובד.

איך זה עובד - מסלול מנוי חודשי

 • טקסט מלא בעברית בו תוכלו להשתמש כדי להיזכר בנושא אחרי שראיתם את הוידאו.
 • תיקיית דוגמאות עם כל הקוד שבניתי בוידאו, כדי שתוכלו לנסות ולהריץ את כל הקוד על המכונה שלכם תוך כדי הצפיה או אחריה.
 • תרגול מלווה על כל נושא אותו תוכלו לפתור כדי לקבל חיזוק נוסף להבנה שלכם.
 • גישה לפורום תלמידים שם תוכלו לשאול כל שאלה מקצועית או לשתף פיתרונות שלכם לתרגילים כדי לקבל משוב על העבודה שלכם.
 • השלמת תכנים מקורסים אחרים באתר - במידה ותראו שחסר לכם חלק מחומר הרקע תוכלו לעשות הפסקה, להשלים את התכנים מהקורסים האחרים באתר ואז לחזור ללמוד קורס זה.
המנוי הינו ללא התחייבות ומחויב מדי חודש בחודשו עבור אותו החודש.

Advanced Python3: קורס אונליין בעברית

יודעים לכתוב קוד Python ומחפשים את הצעד הבא? קורס Python מתקדם ייתן לכם את כל הכלים לפתח תוכניות מורכבות תוך שימוש ב Best Practices של השפה.

 

בקצרה

 • 41 שיעורים
 • 5 שעות וידאו
 • עודכן לאחרונה: יוני 2024
 • גישה לכל תכני הקורס ולכל שאר הקורסים באתר
 • אתם לא לבד! עזרה מקצועית דרך המייל ובקבוצת הדיונים
 • הצטרפו עכשיו