• בלוג
  • 4 סיבות טובות לעבוד עם פרילאנסרים

4 סיבות טובות לעבוד עם פרילאנסרים

26/09/2016

מנהלים רבים חוששים משילוב פרילאנסרים בפרויקטים. ההנחה היא שמאחר ושכירים מחויבים יותר למקום העבודה ההצלחה בעבודה אתם מובטחת, בניגוד לפרילאנסרים שנוטים להיעלם ולעבור לפרויקטים אחרים. אבל לעבודה עם פרילאנסרים יש גם הרבה יתרונות שלא תמצאו בעבודה עם שכירים, יתרונות שבשבילם שווה לקחת את הסיכון. דוגמאות? הנה ארבע בשביל להתחיל את הבוקר:

1. פרילאנסרים מביאים תובנות מבחוץ לפרויקט

פרילאנס מנוסה מסתובב בהמון חברות וראה המון פרויקטים דומים לשלכם. הוא יודע להזכר בהחלטות שהתקבלו בתחילת חיי הפרויקט ולראות איך החלטות אלו התגלגלו ולאיזה תוצאות הביאו, ומביא נקודת מבט רעננה שמתבססת על נסיון בחברות אחרות.

שדרוג חוות שרתים מגירסת לינוקס מסוימת לגירסא חדשה יותר זה משהו שצוות ה IT שלכם יעשה כנראה פעם אחת בלבד, אבל פרילאנסר טוב כנראה ליווה שדרוג כזה ב 4-5 חברות לפניכם, ולכן ידע להצביע על הקשיים לפני שנתקלים בהם.

2. פרילאנסרים לא מביאים רגשות לעבודה

צריך להודות בעבודה עם שכירים יש לדאוג גם לצד האנושי של החיים שלהם. בשביל זה אתם מעסיקים אנשי HR, מארגנים טיולים וימי גיבוש, מנהלים שיחות חתך וסקרים תקופתיים. שכיר שמרגיש שלא מעריכים אותו במקום העבודה יכול להידבק בדכדוך שילווה אותו ואף ידביק עובדים אחרים.

פרילאנסרית טובה יודעת להסתכל על העבודה בצורה מקצועית ולהשאיר את הרגשות בבית. אם תשלמו בזמן ובצורה הוגנת הפרילאנסרית תשמח להגיע לעבוד אתכם. אנחנו לא רוצים ימי כיף, חופשות, ימי הולדת במשרד, הפתעה כשניסע לחו"ל או אפילו קשר אישי תומך עם הבוס. תנו להגיע, לעשות עבודה טובה ולהפרד כידידים.

3. פרילאנסרים יעשו הכל כדי לסיים את הפרויקט בהצלחה

לפרילאנסרים חשיבה פרויקטלית. וזה לא משנה אם סגרתם Fixed Price או תשלום לפי שעות, בשני המקרים פרילאנסר לא מחפש עבודה (אחרת היה הולך להיות שכיר). פרילאנסר טוב יודע שהדבר הכי חשוב בפרויקט זה שיסתיים בהצלחה כדי שהלקוח ימליץ עליו ללקוחות נוספים.

המנטרה שמשאירה פרילאנסרים בעסק היא ״הנה רשימת הלקוחות שממליצים על העבודה אתי. בסיום העבודה אשמח להוסיף את שמך לרשימה״. מאחר ואנו יודעים שלקוחות מרוצים יביאו עוד לקוחות מרוצים, ושהדרך הטובה ביותר להבטיח רצף עבודה היא לא למרוח לקוח בודד אלא לייצר זרימה של לקוחות ותמהיל של לקוחות חדשים וותיקים.

4. שילוב פרילאנסרים בפרויקט מחזק את הבטחון של השכירים

כשעובדים רואים שיש לכם כסף להשקיע ביועצת טובה, שמגיעה עם ידע ונסיון ממקומות אחרים ומשתפת מנסיונה גם העובדים השכירים מרגישים בטחון בפרויקט. הם לא לבד, יש עם מי להתייעץ, יש על מי להפיל עבודה שאף אחד לא רוצה לעשות (פרילאנסריות תמיד שמחות לקחת עוד עבודה), והם לא מרגישים מאוימים שכן הפרילאנסרית לעולם לא בתחרות אתם.

לצערי לא מעט חברות עדיין מרגישות שעבודה ישירה עם פרילאנסר מסוכנת ומעדיפות לעבוד דרך קבלני משנה, מתוך איזו מחשבה שעדיף לחברה גדולה לעבוד עם חברה גדולה. רק השבוע סיפר חבר בפייסבוק על חברה שניסתה לשכור אותו דרך קבלן משנה כזה, כאשר קבלן המשנה אמור היה לקבל מעל 80% מגובה התשלום. בסופו של דבר אותו חבר ויתר על העבודה, וכך החברה איבדה הזדמנות לעבוד עם פרילאנסר מנוסה.

עבודה דרך קבלני משנה נותנת תחושת בטחון ללקוח, במיוחד אם מדובר בקבלן משנה גדול. אבל, דוקא היום בעידן האינטרנט, כשכל כך קל למצוא פרילאנסרים אלופים בתחומם שישמחו לעבוד אתכם, אני חושב שחבל לא לתת לזה צ'אנס.