שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

האם כדאי לי ללמוד טכנולוגיה X?

קצב התפתחות הטכנולוגיה שמתכנתים נדרשים להכיר הוא בלתי נתפס, וכתוצאה מכך אנחנו כל הזמן מתלבטים מה כדאי ללמוד או במה כדאי להתעמק. ברור שאי אפשר לדעת הכל אבל הנה כולם מסביבי מדברים על X אז איך לא אלמד את זה? אבל השאלה הזאת בעצם הרבה יותר מורכבת, וצרכים שונים מביאים לתשובות שונות. אלה כמה דרכים שאני מבין את השאלה והתשובות שלהן.

עדכונים

כשצריך להמשיך הלאה

אני מהאנשים שלא ממש יודעים לחתוך. שנתקעים בעבודות הרבה אחרי שצריך. אז כתבתי לי כמה סימנים שעוזרים לי להבין כשהגיע הזמן להמשיך הלאה, ותובנה קטנה שמזכירה לי למה זה חשוב. מקווה שעד סוף הפוסט גם אתם תתחילו להתלבט.

שטויות שכותבים בעיתון על יזמות

הדעה הרווחת בציבור היא שקיימת חלוקה דיכוטומית ברורה בין יזמים לשכירים, ורק אנשים מסוימים שיש להם ״אופי״ יזמי יכולים לעזוב את העבודה ולהפוך ליזמים. זו כמובן אשליה אופטית. לפתוח עסק ולהרוויח ממנו זו מיומנות וכל אחד יכול ללמוד אותה.

בגיליון שבועות של דה-מרקר הם בחרו לתת תשובות לשאלות שמטרידות אנשים שמתלבטים אם לעזוב עבודה ולהקים סטארט-אפ. אם הייתי קורא את התשובות שלהם לפני 6 שנים יכול להיות שגם אני הייתי נלחץ. בשביל שלא תתבלבלו ואחרי שש שנים של עבודה מגוונת כעצמאי, נראה לי הוגן לתת תשובות יותר מציאותיות לשאלות שעלו שם.

איך מוצאים היום עבודה בהייטק

בשנים האחרונות שיטת חבר מביא חבר הופכת לשיטה הדומיננטית בגיוס עובדים. יש לזה גם יתרונות, כי עכשיו כל מה שצריך בשביל למצוא עבודה זה את החברים הנכונים. הנה כמה עצות איך תמצאו אותם.

שני סוגים של טכנולוגיות שקשה ללמוד (ולמה חשוב לדעת להבדיל ביניהם)

כמתכנתים אנחנו שומעים כל הזמן על טכנולוגיות חדשות. את חלקן קל מאוד ללמוד ולהבין, אבל יש גם לא מעט שנראות ממש מייאשות ממבט ראשון. זה לא אומר שצריך לברוח, אבל כן חשוב להבין מאיפה הקושי נובע.

למה שארצה לעבוד אצלך

צריכים לגייס עובדים? לפני שרצים לפרסם מודעת דרושים נסו לעצור רגע להבין למה שמישהו ירצה לעבוד אצלכם. אחרי שתבינו את זה יהיה הרבה יותר קל לכתוב מודעה ממוקדת ולהפיץ אותה לאנשים הנכונים. הנה כמה דוגמאות.

שתי דרכים ללמוד (וללמד) תכנות מאפס

התחלתי לקרוא את הספר C++ Primer Plus ומסתמן בינתיים שזהו אחד מהספרים הטובים ללמוד דרכם תכנות מאפס. בכך הוא מצטרף ל Learn Python The Hard Way. אלה ההבדלים המרכזיים בין הגישות:

שינוי קטן שיעזור לך למצוא עבודה הרבה יותר בקלות

כשאתם מחפשים עבודה חשוב לא לירות לעצמכם ברגל, אבל זה בדיוק מה שאתם עושים כשאתם עושים את הדבר הבא.

פשוט לכו לאוניברסיטה

תרבות הבוטקמפים הגיעה גם לארץ ומכללות מתחרות ביניהן מי תתן את תוכנית ההכשרה הקצרה ביותר שבסיומה תוכלו לכתוב קוד. למרות שאני בעד הגדלת מספר המתכנתים בארץ, האופן בו אנשי מקצוע שזמנם קצר חושפים מועמדים חדשים לתחום הוא מביך. מתכנתים שיצאו ממסלולים כאלה יצטרכו להשקיע כפול זמן ממה שהשקיעו בלימוד בלשכוח את ההרגלים הרעים והקיצורים. אז האמלק של הפוסט הפעם הוא פשוט לכו לאוניברסיטה.

ועכשיו שלא תחשבו שאנחנו מהטיפוסים הקצרנים שמסתפקים ברמיזות, בואו נעבור לדוגמאות.