שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הזינו את כתובת המייל וקבלו את הפוסט היומי בכל בוקר אליכם לתיבה:

אין על אוטומציה, ולמרות זאת לפעמים יש משימות קטנות שנשארות אתנו בביצוע ידני הרבה זמן. לפעמים מתוך עצלות, לפעמים סתם לא בטוחים איך לגשת לזה. כך היה הסיפור שלי עם תאריכי פרסום לפוסטים.

קוראים וותיקים יודעים שאני מעלה פוסטים פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הכתיבה מבוצעת איפשהו באמצע וכל פעם שאני כותב פוסט אני פותח יומן לראות מה התאריך של יום שני או חמישי הקרוב וקובע פרסום מושהה.

ואז למדתי יוניקס.

המשך קריאה...

סניפטים הם קטעי קוד שהכנתם מבעוד מועד והדבקתם במקום הנכון חוסכת זמן וטעויות בקידוד. סניפטים טיפוסיים הם הקוד להגדרת פונקציה, תנאי, לולאה, קריאה מקובץ או כל תבנית אחרת בה אתם משתמשים שוב ושוב.

ל-וים אין תמיכה מובנית בסניפטים (למרות שיש המון פלאגינים שישמחו להוסיף פונקציונאליות זו). בפוסט ננסה להוסיף את התמיכה בלי שימוש בפלאגינים תוך כתיבת קצת vimscript בעצמנו.

המשך קריאה...

וים עובד הפוך מעורכי טקסט אחרים: בעוד שעורכים רבים (וגם IDEs) שמים דגש על קלות התפעול, בוים הדגש הוא על קלות ההתאמה האישית של העורך. נתבונן למשל בפקודות אוטומטיות.

המשך קריאה...

מעטים המתכנתים והמתכנתות שישקיעו את הזמן בלמידת עורך הטקסט שלהם לעומק. אם גם אתם מרגישים שיש מה לשפר ביכולות עריכת הטקסט שלכם אבל חוששים מהדרך הארוכה, הנה שלוש הצעות קטנות שאפשר להתחיל ליישם כבר היום לעריכת טקסט יעילה יותר עבור מתכנתים ומתכנתות.המשך קריאה...

התוסף סינטסטיק מאפשר לבדוק תקינות תוכניות בעת עריכתן בעורך הטקסט וים. במדריך זה אראה כיצד להתקין את התוסף ולהגדירו לבדיקת תקינות תחביר בתוכניות פרל, פייתון ורובי.המשך קריאה...

נניח שאתם רוצים לבנות גלריית תמונות מבוססת HTML מתוך תיקיית תמונות על המחשב. עבור כל תמונה תצטרכו לרשום אלמנט img מתאים עם src ו alt, עטוף בכמה אלמנטי div כדי שיהיה קל לעצב אותו. עכשיו נניח ויש לכם כמה עשרות תמונות כאלו בתיקייה. בואו נפתח וים ונראה כיצד עורך טקסט טוב יכול לחסוך לנו הקלדה.המשך קריאה...