שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

הצפנת קבצים בפייתון

כתבתי כאן בעבר על הצפנת הודעות קצרות בפייתון והפוסט ההוא עדיין רלוונטי. אבל המעבר לקבצים גדולים יותר מכיל מספר אתגרים שלא קיבלו מענה שם. השבוע זה זמן טוב לפתוח שוב את הנושא ולראות את האתגרים וגם את הקוד שמתמודד איתם.

מדריך: פיתוח יישומים גרפיים בפייתון עם Qt

נו אז התחלתם ללמוד פייתון ועכשיו רוצים גם להראות לחברים כמה זה מדליק. הבעיה שתוכניות טקסט בלבד לא עושות רושם מי יודע מה. עם המדריך הבא תוכלו להתחיל לכתוב תוכניות פייתון שגם מציגות חלונות כמו אפליקציות אמיתיות.

קורס חדש: פייתון למתחילים ממש

הי כולם, כבר הרבה זמן אני חושב להעלות קורס תכנות ממש בסיסי שייתן לאנשים מושג מה זה תכנות בדרך ידידותית שכל אחד יוכל לעקוב אחריה. בניגוד לקורסים אחרים כאן באתר הקורס הזה מיועד לאנשים ללא רקע קודם בתכנות ומציע ליווי ממש מהצעד הראשון. פרטים וצ'ופר בהמשך הפוסט.

פערי תרבויות בין שפות

את ruby ו python למדתי באותו הזמן, אחרי שנים של עבודה עם perl. מטבע הדברים תקופה ארוכה הרגשתי הרבה יותר בבית ב ruby, אבל לקח לי זמן להסביר לעצמי ולעולם למה. פוסט זה הוא ניסיון לשים את האצבע על פערי התרבויות בין השפות ruby ו python וההשלכות שלהן על מבנה השפה.

תחום הגדרה ב Python: הפקודות global ו nonlocal

פייתון מציעה שלוש דרכים שונות ליצירת משתנים: יצירת משתנה באמצעות אתחול, יצירת משתנה המחובר למשתנה גלובלי ויצירת משתנה המחובר למשתנה אחר שאינו גלובלי. נראה את ההבדלים ומתי נשתמש בכל דרך.

איך לשלוח מייל מתוך תוכנית Python

צריכים לעדכן משתמשים בתוצאת הרצה של תוכנית? או לשלוח מיילים אוטומטיים מתוזמנים? פייתון תשמח לעזור ואפילו די בקלות. בפוסט אציג שתי דרכים לשלוח מייל: תחילה באמצעות שירות שליחת מיילים ולאחר מכן בחיבור ישיר לג'ימייל שלכם.

מיקבול תהליכים פשוט בפייתון

דרך קלה לשפר ביצועים בתוכנית פייתון היא לחלק את התוכנית לחלקים שיתבצעו במקביל. המודול multiprocessing מאפשר הפעלה של הרבה תהליכים וסינכרון ביניהם, אבל הרבה פעמים Popen מספיק לגמרי. הנה דוגמא קטנה.

ביטוי רגולארי לאיתור ספרות ללא כפילויות

ננסה את התרגיל הבא: בהינתן טקסט הכולל ספרות כפולות ודברים נוספים, יש לשלוף ממנו רשימה של כל הספרות הייחודיות.

פיתוח ממשק גרפי ב PyQt - תקציר קוד שהוצג במפגש

קוראים קבועים של הבלוג זוכרים שסיפרתי בתחילת השבוע על מפגש פיתוח וירטואלי שאני רוצה לקיים בנושא פיתוח ממשק משתמש גרפי ליישומי Python. המפגש אכן התקיים כמתוכנן ביום רביעי (היה כיף. אמשיך לעדכן על מפגשים נוספים). זה הקוד שכתבנו.

הזמנה למפגש אונליין - פיתוח ממשק גרפי בפייתון

ביום רביעי הקרוב (ה-21.6) בעשר בבוקר אקיים מפגש וירטואלי בנושא פיתוח ממשק גרפי ליישומי Python.

המפגש יהיה במתכונת של שיחת וידאו קבוצתית, כל אחד על המחשב שלו. אציג כמה דברים על המחשב שלי, ואז אתם תקדמו את זה ואז שוב נדבר. בסוף השעה כולנו נצא עם כלי Python שכולל ממשק משתמש מדליק שכתוב ב PyQt ונכתב במהלך אותה שעה.