שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

שלושה שיפורים בפייתון 3.6 ששווה להכיר

שידרגתם לפייתון3 ולא בטוחים מה יצא לכם מזה? הנה שלושה שיפורים שאני ממש שמחתי לגלות. ותודה למאיר על ההערה מהפוסט הקודם שבזכותה התחלתי את החיפוש הזה.

שאלות מראיונות עבודה: טיפוס מדרגות

חבר שכנע אותי להסתכל על החידות של אתר האקרראנק. למי שלא מכיר זה אתר שעושה כל מיני תחרויות תכנות ועוזר לחברות עם ביצוע ראיונות טכניים. בכל מקרה לא אהבתי את הסגנון כי התחושה שהשאלות מאוד סגורות ומנסות להוביל אותך לפיתרון שהם רוצים.

אבל אז במחשבה שניה נראה לי שלהבין ולדעת להיכנס לראש שלהם זה אולי לא כזה רע (גם אם לא יצירתי במיוחד) כמו שתראו בדוגמא הבאה.

חדש באתר: קהילת מתכנתים

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

תרגילים על רקורסיה

רקורסיה היא אחד הנושאים האלה שקל לדבר עליהם ולהבין בתיאוריה, אבל כשבאים לפתור בעיות בצורה רקורסיבית לא תמיד ברור איך להתחיל, או למה בכלל צריך את זה. דרך אחת להשתכנע היא פשוט לכתוב קוד אז הפעם הפוסט הוא יותר משימה בשבילכם. את כל התרגילים הבאים אפשר לפתור באמצעות רקורסיה או באמצעות לולאות, אבל אני חושב שהפיתרון באמצעות רקורסיה יוצא נקי יותר.

הצפנת קבצים בפייתון

כתבתי כאן בעבר על הצפנת הודעות קצרות בפייתון והפוסט ההוא עדיין רלוונטי. אבל המעבר לקבצים גדולים יותר מכיל מספר אתגרים שלא קיבלו מענה שם. השבוע זה זמן טוב לפתוח שוב את הנושא ולראות את האתגרים וגם את הקוד שמתמודד איתם.

מדריך: פיתוח יישומים גרפיים בפייתון עם Qt

נו אז התחלתם ללמוד פייתון ועכשיו רוצים גם להראות לחברים כמה זה מדליק. הבעיה שתוכניות טקסט בלבד לא עושות רושם מי יודע מה. עם המדריך הבא תוכלו להתחיל לכתוב תוכניות פייתון שגם מציגות חלונות כמו אפליקציות אמיתיות.

קורס חדש: פייתון למתחילים ממש

הי כולם, כבר הרבה זמן אני חושב להעלות קורס תכנות ממש בסיסי שייתן לאנשים מושג מה זה תכנות בדרך ידידותית שכל אחד יוכל לעקוב אחריה. בניגוד לקורסים אחרים כאן באתר הקורס הזה מיועד לאנשים ללא רקע קודם בתכנות ומציע ליווי ממש מהצעד הראשון. פרטים וצ'ופר בהמשך הפוסט.

פערי תרבויות בין שפות

את ruby ו python למדתי באותו הזמן, אחרי שנים של עבודה עם perl. מטבע הדברים תקופה ארוכה הרגשתי הרבה יותר בבית ב ruby, אבל לקח לי זמן להסביר לעצמי ולעולם למה. פוסט זה הוא ניסיון לשים את האצבע על פערי התרבויות בין השפות ruby ו python וההשלכות שלהן על מבנה השפה.

תחום הגדרה ב Python: הפקודות global ו nonlocal

פייתון מציעה שלוש דרכים שונות ליצירת משתנים: יצירת משתנה באמצעות אתחול, יצירת משתנה המחובר למשתנה גלובלי ויצירת משתנה המחובר למשתנה אחר שאינו גלובלי. נראה את ההבדלים ומתי נשתמש בכל דרך.

איך לשלוח מייל מתוך תוכנית Python

צריכים לעדכן משתמשים בתוצאת הרצה של תוכנית? או לשלוח מיילים אוטומטיים מתוזמנים? פייתון תשמח לעזור ואפילו די בקלות. בפוסט אציג שתי דרכים לשלוח מייל: תחילה באמצעות שירות שליחת מיילים ולאחר מכן בחיבור ישיר לג'ימייל שלכם.