שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

איך לשלוח מייל מתוך תוכנית Python

צריכים לעדכן משתמשים בתוצאת הרצה של תוכנית? או לשלוח מיילים אוטומטיים מתוזמנים? פייתון תשמח לעזור ואפילו די בקלות. בפוסט אציג שתי דרכים לשלוח מייל: תחילה באמצעות שירות שליחת מיילים ולאחר מכן בחיבור ישיר לג'ימייל שלכם.

מיקבול תהליכים פשוט בפייתון

דרך קלה לשפר ביצועים בתוכנית פייתון היא לחלק את התוכנית לחלקים שיתבצעו במקביל. המודול multiprocessing מאפשר הפעלה של הרבה תהליכים וסינכרון ביניהם, אבל הרבה פעמים Popen מספיק לגמרי. הנה דוגמא קטנה.

ביטוי רגולארי לאיתור ספרות ללא כפילויות

ננסה את התרגיל הבא: בהינתן טקסט הכולל ספרות כפולות ודברים נוספים, יש לשלוף ממנו רשימה של כל הספרות הייחודיות.

פיתוח ממשק גרפי ב PyQt - תקציר קוד שהוצג במפגש

קוראים קבועים של הבלוג זוכרים שסיפרתי בתחילת השבוע על מפגש פיתוח וירטואלי שאני רוצה לקיים בנושא פיתוח ממשק משתמש גרפי ליישומי Python. המפגש אכן התקיים כמתוכנן ביום רביעי (היה כיף. אמשיך לעדכן על מפגשים נוספים). זה הקוד שכתבנו.

הזמנה למפגש אונליין - פיתוח ממשק גרפי בפייתון

ביום רביעי הקרוב (ה-21.6) בעשר בבוקר אקיים מפגש וירטואלי בנושא פיתוח ממשק גרפי ליישומי Python.

המפגש יהיה במתכונת של שיחת וידאו קבוצתית, כל אחד על המחשב שלו. אציג כמה דברים על המחשב שלי, ואז אתם תקדמו את זה ואז שוב נדבר. בסוף השעה כולנו נצא עם כלי Python שכולל ממשק משתמש מדליק שכתוב ב PyQt ונכתב במהלך אותה שעה.

חיפוש באוביקט מקונן בפייתון

ל JavaScript יש כתיב נחמד שמשתמש בנקודה כדי לחפש בתוך אוביקט מקונן. שלוש שורות של פייתון זה כל מה שצריך כדי לקבל תמיכה בסיסית גם שם.

ה Zen של פייתון משקר

בוויכוחים האינסופיים של פעם בין אוהדי פרל לתומכי פייתון לא פעם נשמע איזה פיתונאי מסביר שחייבים לבחור בפייתון כי שם הקוד יוצא יפה יותר, ואז הם שולפים לכם איזה משפט מה Zen של פייתון לפיו Beautiful is better than ugly כהוכחה. אז אתם הולכים לגגל את ה Zen של פייתון ונתקלים באוסף משפטים תמוהים שהקשר בינם לבין השפה מקרי בהחלט.

מימוש תבנית Delegation ב Python

כשחושבים על שיתוף קוד בין מחלקות מתכנתים תמיד נזכרים בירושה. אבל דווקא תבנית ה Delegation נותנת הרבה פעמים פתרון נקי יותר. בדוגמא שלנו נבנה את התבנית ב Python במספר גישות שונות כדי לראות את ההבדלים ביניהן.

גם בפייתון: לא מומלץ להגדיר פונקציות בלולאה

חידה קטנה לפתוח את השבוע. מעניין גם למי שלא חזק בפייתון.

השוואת התחביר לפונקציות מקוננות בין השפות perl, python ו ruby

ההשוואה בין פרל, פייתון ורובי מעניינת כי מצד אחד השפות מאוד דומות ובעלות השפעה הדדית רבה, ומצד שני להרבה בעיות כל שפה לקחה כיוון קצת שונה. כך הדוגמא של הגדרת פונקציה בתוך פונקציה.