שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

חדש באתר: קהילת מתכנתים

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

באיזה צד אתם?

גיקטיים פרסמו בשבוע שעבר כתבה עם הכותרת הזאת שאמורה לתאר דילמות בחיי מתכנתים. עכשיו ברור שלקחת שם שיר של פלורנס ריס ככותרת זה קליקבייט אז לחצתי וזה באמת היה קליקבייט. אבל זה לא אומר שאין דילמות. גם מתכנתים צריכים לבחור צד, והנה כמה סוגיות אמיתיות שאין להן פיתרון יחיד.

קורס חדש: פייתון למתחילים ממש

הי כולם, כבר הרבה זמן אני חושב להעלות קורס תכנות ממש בסיסי שייתן לאנשים מושג מה זה תכנות בדרך ידידותית שכל אחד יוכל לעקוב אחריה. בניגוד לקורסים אחרים כאן באתר הקורס הזה מיועד לאנשים ללא רקע קודם בתכנות ומציע ליווי ממש מהצעד הראשון. פרטים וצ'ופר בהמשך הפוסט.

ארבע טעויות שיבריחו את הצופים מהקורסים הדיגיטליים שלכם

כבר שלוש שנים שאני מפתח קורסים דיגיטליים ועוזר לחברים בפיתוח קורסים שלהם. את הקורס הראשון כתבתי בלי לדעת דבר על מכירת מוצרים דיגיטליים, על הדרכה אונליין או על העולם המופלא של הקלטות והפרטים הטכניים סביבו. מיותר לציין שהספקתי לעשות כמעט כל טעות שאתם יכולים לדמיין. בכל מקרה אלה לדעתי ארבע הטעויות הכי גדולות שעשיתי. כותב אותן כאן כדי שאתם לא תצטרכו.

האם כדאי לי ללמוד טכנולוגיה X?

קצב התפתחות הטכנולוגיה שמתכנתים נדרשים להכיר הוא בלתי נתפס, וכתוצאה מכך אנחנו כל הזמן מתלבטים מה כדאי ללמוד או במה כדאי להתעמק. ברור שאי אפשר לדעת הכל אבל הנה כולם מסביבי מדברים על X אז איך לא אלמד את זה? אבל השאלה הזאת בעצם הרבה יותר מורכבת, וצרכים שונים מביאים לתשובות שונות. אלה כמה דרכים שאני מבין את השאלה והתשובות שלהן.

סיבות בגללן אנשים מפסיקים להקשיב לך

תפקיד המורה

לימוד הוא תמיד תהליך עצמי. זה תהליך שאתה עובר שמשנה אותך באופן מסוים. קודם לא ידעת לתכנת בפייתון ועכשיו אתה יודע. קודם לא ידעת לנהוג במשאית ועכשיו אתה יודע. המורה זה מי שמייצר את התנאים בהם מתרחשת למידה. עבור מיומנויות מעשיות אלה 3 דברים שמורים טובים יודעים לעשות.

שני לקחים מרכיבה על אופניים שרלוונטים גם אלינו

השבוע לימדתי את הבן שלי לרכב על אופניים. זה היה מעייף, ספורטיבי ובעיקר מעניין. שתי הבעיות העיקריות שלו בלמידה בכלל לא היו קשורות ליכולת רכיבה. הן קיימות גם כשמבוגרים מנסים ללמוד, ואני מזהה אותן גם אצלי וגם אצל תלמידים שלי. מודעות אליהן תעזור גם לכם ללמוד טוב יותר.

איך לא לגדל טייסים

אז הלכנו לראות את המטס השבוע. רוב המטוסים נראו לי אותו הדבר, אבל כמה משפטים שהורים זרקו לילדים שלהם דווקא כן גרמו לי לחשוב ולהבין שלא כל כך קל לגדל ילדים טייסים. אלה השניים שאני זוכר.

750 מיליון שקל לא יפתרו לנו את הבעיות

בינואר אישרה הממשלה תוכנית לרפורמה בהייטק: השקעה של מאות מיליונים בהכשרה וייבוא מאות מתכנתים בשנה. כתבה שפורסמה היום בדה-מרקר מזכירה שהבעיה (והפתרון) כנראה מורכבים בהרבה.