שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

חדש באתר: קהילת מתכנתים

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

שתי דרכים ללמוד (וללמד) תכנות מאפס

התחלתי לקרוא את הספר C++ Primer Plus ומסתמן בינתיים שזהו אחד מהספרים הטובים ללמוד דרכם תכנות מאפס. בכך הוא מצטרף ל Learn Python The Hard Way. אלה ההבדלים המרכזיים בין הגישות:

חדש באתר: קורס C++/Qt

השבוע סיימתי עריכה והעליתי קורס חדש בנושא פיתוח ממשק משתמש גרפי בספרית Qt. זו אומנם לא הטכנולוגיה הכי פופולרית בעולם אבל אני בהחלט ממליץ ללמוד אותה ולהוסיף לארגז הכלים שלכם.

מה דעתכם, רובי או ++C?

מזמן לא עשינו כאן תחרות יופי בין שתי שפות, והמתח רק גדל כשמדובר על שפות כל כך שונות. יש הרבה מה ללמוד מההשוואה וכשמתחילים לשים לב מגלים גם שיש הרבה השפעות הדדיות. בשביל לשמור על הפוקוס ניקח פונקציית דוגמא קצרה ונראה איך בונים אותה בשתי השפות ומה ההבדלים המרכזיים.

קוד C++ מתחיל להיראות מאוד דומה ל JavaScript, וזה דווקא נחמד

הסיבות להשתמש ב node.js הולכות ומתמעטות עם הכניסה המאסיבית של C++11, 14 ו 17. קודם דוגמאות ואחרי זה הפרטים.

שאלות לראיונות עבודה: Move Semantics ב C++

הטרולים מקדמים את Qt לעולם של C++11 ו C++14, מה שאומר שאם אתם כותבים Qt אתם נחשפים להמון יכולות חדשות של השפה כולל כחלק מהפלטפורמה. הנה אחת שתפסה את תשומת לבי עד לרמה שהייתי ממליץ לקחת אותה כבסיס לדיאלוג קצר בראיון עבודה.

הפקודה bind הגיעה ל Qt (או: ביי ביי QSignalMapper)

בשעה טובה אפשר להפרד מ QSignalMapper בזכות יכולת חדשה של C++11. אם יצא לכם להשתמש בו או אם אתם מתכנתי Qt שרוצים להוסיף טריק חדש לארגז הכלים המשיכו לקרוא.

משתנים קשורים ב QML

משתנים קשורים הם מאפיין אהוב של ספריות ממשק משתמש רבות מאחר והם מאפשרים לנתק בין הפעולה לבין השפעתה על המסך. אתם יכולים למצוא אותם בפלאש, באנגולר וכמובן גם ב QML. במקרה של QML אפשר לכתוב את הלוגיקה לעדכון ערכי המשתנים ב JavaScript או ב C++

אף אחד לא משתמש בפיצ'ר הזה

מפתחים תמיד חושבים שהשינויים שהוכנסו בגירסא חדשה של ספריה לא באמת מפריעים לאף אחד, וממילא אין מצב שמישהו מסתמך על ההתנהגות השבורה של המערכת אז מה הבעיה לתקן. לפחות במקרה של qDebug, אני דווקא השתמשתי בפיצ'ר השבור, ויש מצב שאולי גם אתם.

תבנית סטארטר פשוטה ליישום QtQuick

למרות ש Qt Creator מגיע עם אוסף מרשים של תבניות התחלה לפרויקטים, לא כולנו עובדים בכלי זה וממילא עדיין לא מצאתי שם את התבנית המושלמת ליישום Qt Quick המשלב גם קוד C++, אז החלטתי לכתוב אחת.