שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

גם בריאקט: לא תמיד קל להגיד לילדים מה לעשות

שתי צורות של תקשורת בריאקט מאוד ברורות מהתיעוד: הראשונה היא העברת מידע מהורה לילד באמצעות Properties, והשניה היא שליחת פקודות מילד להורה באמצעות העברת Callback בתור Property. פוסט זה יעסוק בבעיה שלישית שפחות מדברים עליה: איך לשלוח פקודה מהורה לילד.

בואו נכתוב namedtuple ב JavaScript

אחת הפונקציות האהובות עליי בפייתון נקראת namedtuple. היא מייצרת מעין מחלקה עם שדות קבועים, מה שנקרא Data Object. כתיבת משהו דומה ב JavaScript יכולה ללמד אותנו דבר או שניים על השפה.

צרות עם שינויים באוביקטים

את הבאג שמתואר כאן פגשתי במספר מקומות ובמספר שפות. בכל המקרים הוא מהווה תזכורת טובה לכך שחשוב לזכור איך מידע נשמר בזיכרון ומה קורה כשמשתפים מידע שאולי לא תכננו לשתף. הדוגמא הפעם תוצג ב JavaScript.

חדש באתר: קהילת מתכנתים

אחרי הרבה זמן של התלבטויות ובחינה של כל מיני טכנולוגיות הצלחתי לחבר פורום. הבקצרה זה שמעכשיו אם יש לכם משתמש באתר אתם יכולים ללחוץ למעלה על הקישור "פורום" ולהגיע לפורום שלנו, לפרסם שם שאלות ולשתף דברים שמעניינים אתכם.

רקורסיה קטנה ומטריפה

כמו הצמח של סימור, גם רקורסיות יכולות לנגוס בכם אם לא תהיו זהירים. אבל בשונה מפרח טורף לרקורסיה יש גם יתרונות, כמו למשל בדוגמא הבאה בה המחשב יעזור לנו לפתור חידוני 24.

3 רעיונות מדליקים לשימוש ב Tagged Template Literals

מתכנתי JavaScript כבר אמורים להכיר את אופרטור ה Template Literal, הוא סימן \` המאפשר פענוח משתנים בתוך מחרוזת. מעטים יודעים שאפשר לבנות שפה שלמה על אופרטור זה באמצעות פיצ'ר שנקרא Tagged Template Literals.

חישוב נתיב לאלמנט ב React

מדי פעם אנו נתקלים בבעיות שנראות ממש פשוטות אבל אז כשמנסים לכתוב את הקוד בתוך האילוצים של הפריימוורק הדברים הופכים מורכבים. כך למשל עבור חישוב מזהה ייחודי ותלוי מסלול לאלמנטים בריאקט, כפי שנראה בדוגמא בפוסט.

בואו נבנה Router עבור Single Page Application כדי להבין איך זה עובד

דרך טובה להבין איך מנגנון מסוים עובד היא לבנות אותו, ובמיוחד נכון הדבר כשמדובר במנגנון מאוד בסיסי בהרבה ספריות מודרניות היום. בפוסט היום נדבר על ניווט בין דפים ביישומי Single Page Application ונבנה מימוש פשוט למנגנון זה.

קטנה על CSS Modules

אחת הסיבות בגללן פרויקטי Web הופכים קשים לתחזוקה היא הגלובליות של CSS. ברגע שפרויקט נהיה מספיק גדול הוא מגיע לרגע הזה שאין לך מושג מה הולך לקרות כשתשנה הגדרת CSS, ולכן מתכנתים רק מוסיפים ומוסיפים עוד קלאסים. CSS Modules הוא רעיון שאמור להקל על תחזוקה של קוד CSS דרך פיצולו למודולים שכל אחד מהם בעל תחום השפעה מוגדר ומופרד.

הפקודות async ו await ישנו את כל מה שידעתם על JavaScript

אחד הרעיונות הראשונים שלמדנו בתכנות JavaScript היה שפקודות מתבצעות פקודה אחר פקודה לפי הסדר. בהיעדר Threads לא ייתכן שבאמצע ביצוע פונקציה נעבור לבצע קוד מפונקציה אחרת. לפחות עד שהגיעו async ו await לדפדפנים שלכם.