שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

תקשורת Ajax באמצעות Fetch API

התמיכה ב Fetch API כבר נכנסה לרוב הדפדפנים אז נראה שזה זמן טוב להכיר ואולי אף להתחיל להשתמש בו. המנגנון מספק את אותן יכולות של XMLHttpRequest אבל בתחביר מעט שונה ובלי התחילית המבלבלת XML. הנה 3 דוגמאות שיהיה לכם עם מה לעבוד.

צעדים ראשונים עם node.js ו express

סביבת node.js היא סביבת ריצה המפעילה תוכניות JavaScript מחוץ לדפדפן. היום משתמשים בה לכתיבת סקריפטים וכלים קטנים, וגם לכתיבת תוכניות בצד השרת. בפוסט אציג ממשק צד-שרת להעברת הודעות באמצעות node.js דרך מספר דוגמאות.

חיפוש באוביקט מקונן ב JavaScript

שאלה שקיבלתי מתלמידה השבוע ועונה כאן שגם אתם תרוויחו. בהינתן רשימה של אוביקטים שלכל אחד מהם מבנה שונה, איך אפשר לחפש רק אוביקטים שמכילים ערך ידוע בשדה פנימי?

לא אכפת לי כמה הטכנולוגיה שבחרתם מדליקה אם אני לא יכול לקנות דרך הטלפון

נכנסתי לאתר שופיז היום להזמין מגנטים לילד. אחלה אתר ומחיר נוח ותוך כמה רגעים כבר סיימתי הזמנה. אז מאחר וזה עבד חלק חשבתי לנסות לראות איזה עוד מוצרים יש להם, וכאן התחיל הבלאגן.

שני APIs של HTML5 שיחסכו סוללה לגולשים שלכם

אחת הדאגות של בוני אתרים, לפחות ההגונים מביניהם, היא לבנות אתר שלא ישתה לגולשים את כל הסוללה. השיפור ביכולות ה Web יחד עם המעבר לגלישה מהמובייל הופכים אתגר זה למשמעותי הרבה יותר מבעבר. לשמחתנו, שני APIs של HTML5 נכתבו כדי לעזור לנו לבנות אתרים יעילים יותר: Battery API ו Page Visibility API.

עזבו אתכם נדל״ן. בדיקות יחידה הן ההשקעה החשובה באמת

לכבוד השנה החדשה אני עובד על שדרוג גירסת ריילס ל-5 החדישה, וכמו בכל חווית שדרוג יש עבודה. לשמחתי בדיקות היחידה הקיימות ממש עזרו לזהות ולפתור תקלות והפכו את החוויה לקלה בהרבה. הנה הפרטים וגם כמה טיפים.

ריאקט, רידאקס וטפסים דינמיים (חלק שני)

בתחילת השבוע הצגתי כאן קוד לייצור טפסים דינמיים מתוך סכימה ורמזתי שהיתה בעיה בקוד. בחלק זה ארצה לחדד את הבעיה ולהציע פתרון בדמות Immutable Data ו Redux.

כל מה שאתם צריכים לדעת על טפסים ו React: חלק ראשון

חיפוש ספריית טפסים לריאקט בגוגל הוא אחד הרעיונות הפחות טובים שהיו לי. יש המון ספריות וכולן מרגישות קצת לא נכונות וקצת לא מתוחזקות. וכשגוגל לא מוצא פתרון למשהו אתם מבינים שהבעיה היא בשאלה.

אין ספרית טפסים לריאקט כי ריאקט היא ספרית Views ואחסון המידע ב View הוא רעיון רע. במקום זה בריאקט ממש פשוט לבנות ולנהל מידע בטפסים מרגע שיש לכם שכבת ניהול מידע טובה, כפי שנראה בסדרת פוסטים זו.

אופרטור שלוש נקודות של ES6: החבר הטוב ביותר החדש שלי

כשפגשתי את אופרטור השלוש נקודות (... או בשמו המלא Spread) לראשונה לא ממש הבנתי מה רוצים ממני ולמה הוא טוב. אבל לקח בסך הכל 2-3 דוגמאות להתאהב, ואני מקוה שעד סוף הפוסט גם אתם תרגישו אותו הדבר.

חידת jQuery קצרה לסופש

מכירים jQuery? יודעים לכתוב jQuery Plugin? אז קחו חידה קטנה לראות שלא שכחתם את הבסיס אחרי כל האנגולר של השנים האחרונות.