שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן בכל שבוע ביום ראשון. הזינו כתובת מייל וקבלו את הפוסטים החדשים לתיבה.

גם בריאקט: לא תמיד קל להגיד לילדים מה לעשות

שתי צורות של תקשורת בריאקט מאוד ברורות מהתיעוד: הראשונה היא העברת מידע מהורה לילד באמצעות Properties, והשניה היא שליחת פקודות מילד להורה באמצעות העברת Callback בתור Property. פוסט זה יעסוק בבעיה שלישית שפחות מדברים עליה: איך לשלוח פקודה מהורה לילד.

חישוב נתיב לאלמנט ב React

מדי פעם אנו נתקלים בבעיות שנראות ממש פשוטות אבל אז כשמנסים לכתוב את הקוד בתוך האילוצים של הפריימוורק הדברים הופכים מורכבים. כך למשל עבור חישוב מזהה ייחודי ותלוי מסלול לאלמנטים בריאקט, כפי שנראה בדוגמא בפוסט.

קטנה על CSS Modules

אחת הסיבות בגללן פרויקטי Web הופכים קשים לתחזוקה היא הגלובליות של CSS. ברגע שפרויקט נהיה מספיק גדול הוא מגיע לרגע הזה שאין לך מושג מה הולך לקרות כשתשנה הגדרת CSS, ולכן מתכנתים רק מוסיפים ומוסיפים עוד קלאסים. CSS Modules הוא רעיון שאמור להקל על תחזוקה של קוד CSS דרך פיצולו למודולים שכל אחד מהם בעל תחום השפעה מוגדר ומופרד.

קוד התחלה טוב יותר ליישומי Redux

רידאקס הוא אחלה אבל כמות הקוד מסביב שצריך לכתוב רק בשביל שדברים יעבדו יכולה להעיק, במיוחד בעת פיתוח פיצ'רים חדשים. בצד הטוב עם קצת יצירתיות ו JavaScript אפשר לצמצם אותה משמעותית.

3 טיפים קצרים לפיתוח יעיל ב React ו Redux

ה Trade Off של Redux הוא די ברור: ״שלמו״ בפיתוח מסורבל של ה Actions וה Reducers וקבלו בתמורה פיתוח מהיר ויעיל של קוד React. בשביל להנות מהיתרונות בצד של React מומלץ להקפיד לפחות על שלושת הכללים הבאים.

איך לא לספור ילדים ב React

ל React יש את React.Children שאמור לעזור לנו לעבוד עם פקדים שמכילים פקדים אחרים. אז למה הוא לא סופר כמו שהיינו מצפים?

ריאקט, רידאקס וטפסים דינמיים (חלק שני)

בתחילת השבוע הצגתי כאן קוד לייצור טפסים דינמיים מתוך סכימה ורמזתי שהיתה בעיה בקוד. בחלק זה ארצה לחדד את הבעיה ולהציע פתרון בדמות Immutable Data ו Redux.

כל מה שאתם צריכים לדעת על טפסים ו React: חלק ראשון

חיפוש ספריית טפסים לריאקט בגוגל הוא אחד הרעיונות הפחות טובים שהיו לי. יש המון ספריות וכולן מרגישות קצת לא נכונות וקצת לא מתוחזקות. וכשגוגל לא מוצא פתרון למשהו אתם מבינים שהבעיה היא בשאלה.

אין ספרית טפסים לריאקט כי ריאקט היא ספרית Views ואחסון המידע ב View הוא רעיון רע. במקום זה בריאקט ממש פשוט לבנות ולנהל מידע בטפסים מרגע שיש לכם שכבת ניהול מידע טובה, כפי שנראה בסדרת פוסטים זו.

איך ללמוד React בדרך הקשה

חיפוש קצר ברשת יביא אתכם לעשרות מאמרים שיעזרו לכם לכתוב תוכנית ריאקט ראשונה בשבוע, שעה ואפילו בעשר דקות. אבל כמובן שאחרי שלמדתם עשר דקות או אפילו שבוע, זה עדיין רחוק מהידע הנדרש לכתיבת יישום מלא בעצמכם, וגרוע מכך, בנסיון לכתוב יישום מלא לפני שיש לכם את הידע אתם עלולים לעשות טעויות שייקח הרבה זמן לתקן.

בואו ננסה הפעם משהו אחר, במקום ללמוד ריאקט בעשר דקות קבלו תוכנית איך ללמוד ריאקט בחודש וחצי (או אפילו קצת יותר). אזהרה: הפוסט לרציניים בלבד.

שטויות שלא כדאי לעשות עם React-Redux

את הבאג הבא לקח לי יותר מדי זמן למצוא, נראה אם תצליחו להיות מהירים יותר.