שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

קוד התחלה טוב יותר ליישומי Redux

רידאקס הוא אחלה אבל כמות הקוד מסביב שצריך לכתוב רק בשביל שדברים יעבדו יכולה להעיק, במיוחד בעת פיתוח פיצ'רים חדשים. בצד הטוב עם קצת יצירתיות ו JavaScript אפשר לצמצם אותה משמעותית.

3 טיפים קצרים לפיתוח יעיל ב React ו Redux

ה Trade Off של Redux הוא די ברור: ״שלמו״ בפיתוח מסורבל של ה Actions וה Reducers וקבלו בתמורה פיתוח מהיר ויעיל של קוד React. בשביל להנות מהיתרונות בצד של React מומלץ להקפיד לפחות על שלושת הכללים הבאים.

איך לא לספור ילדים ב React

ל React יש את React.Children שאמור לעזור לנו לעבוד עם פקדים שמכילים פקדים אחרים. אז למה הוא לא סופר כמו שהיינו מצפים?

ריאקט, רידאקס וטפסים דינמיים (חלק שני)

בתחילת השבוע הצגתי כאן קוד לייצור טפסים דינמיים מתוך סכימה ורמזתי שהיתה בעיה בקוד. בחלק זה ארצה לחדד את הבעיה ולהציע פתרון בדמות Immutable Data ו Redux.

כל מה שאתם צריכים לדעת על טפסים ו React: חלק ראשון

חיפוש ספריית טפסים לריאקט בגוגל הוא אחד הרעיונות הפחות טובים שהיו לי. יש המון ספריות וכולן מרגישות קצת לא נכונות וקצת לא מתוחזקות. וכשגוגל לא מוצא פתרון למשהו אתם מבינים שהבעיה היא בשאלה.

אין ספרית טפסים לריאקט כי ריאקט היא ספרית Views ואחסון המידע ב View הוא רעיון רע. במקום זה בריאקט ממש פשוט לבנות ולנהל מידע בטפסים מרגע שיש לכם שכבת ניהול מידע טובה, כפי שנראה בסדרת פוסטים זו.

איך ללמוד React בדרך הקשה

חיפוש קצר ברשת יביא אתכם לעשרות מאמרים שיעזרו לכם לכתוב תוכנית ריאקט ראשונה בשבוע, שעה ואפילו בעשר דקות. אבל כמובן שאחרי שלמדתם עשר דקות או אפילו שבוע, זה עדיין רחוק מהידע הנדרש לכתיבת יישום מלא בעצמכם, וגרוע מכך, בנסיון לכתוב יישום מלא לפני שיש לכם את הידע אתם עלולים לעשות טעויות שייקח הרבה זמן לתקן.

בואו ננסה הפעם משהו אחר, במקום ללמוד ריאקט בעשר דקות קבלו תוכנית איך ללמוד ריאקט בחודש וחצי (או אפילו קצת יותר). אזהרה: הפוסט לרציניים בלבד.

שטויות שלא כדאי לעשות עם React-Redux

את הבאג הבא לקח לי יותר מדי זמן למצוא, נראה אם תצליחו להיות מהירים יותר.

ביי ביי ריאקט-ראוטר

ריאן ומייקל, אני לא עומד בקצב שלכם. בפעם הראשונה ששיניתם את כל ה API במעבר מ 0.13 ל 1.0 עוד זרמנו עם זה, ברור שעוד לא היתה גירסא 1 ושום דבר עוד לא סופי. כשפחות משנה אחרי באתם עם גירסא 2 שמשנה את כל ה API שדרגתי, אבל ההודעה האחרונה על שינוי נוסף ב API בגירסא 4.0 היא כבר שדרוג אחד יותר מדי.

אומנם אין הרבה חלופות ל react-router, אבל אחרי עצה טובה מבנג'מן הצלחתי לחבר את ה router של express כתחליף. תשמעו איך זה עובד.

מימוש תיבת קלט אסינכרונית ביישום React

הגישה הדקלרטיבית של React מאוד עוזרת לחשוב על היישום ולתכנן את מה שמופיע על המסך, אבל לפעמים יש קוד שפשוט הגיוני לכתוב אותו פקודה אחר פקודה (אימפרטיבי). קודם תציג את התיבה, ואז תתיחס לקלט מהמשתמש. איך נממש מנגנון דומה בריאקט?

פיתוח משחק בול פגיעה ב React ו Redux

לא הרבה מפתחים מתאהבים ברדוקס מהרגע הראשון, ובמיוחד בולט הדבר בקורסים כשאנשים מסתכלים בפרצוף עקום על הספריה המוזרה הזאת. אבל האמת היא שחווית הפיתוח עם רדוקס היא ממש פשוטה כשניגשים נכון לדברים. ניקח לדוגמא פיתוח משחקון בול-פגיעה. נסו להנות מהדרך.