שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

איך מוצאים היום עבודה בהייטק

בשנים האחרונות שיטת חבר מביא חבר הופכת לשיטה הדומיננטית בגיוס עובדים. יש לזה גם יתרונות, כי עכשיו כל מה שצריך בשביל למצוא עבודה זה את החברים הנכונים. הנה כמה עצות איך תמצאו אותם.

השוואת התחביר לפונקציות מקוננות בין השפות perl, python ו ruby

ההשוואה בין פרל, פייתון ורובי מעניינת כי מצד אחד השפות מאוד דומות ובעלות השפעה הדדית רבה, ומצד שני להרבה בעיות כל שפה לקחה כיוון קצת שונה. כך הדוגמא של הגדרת פונקציה בתוך פונקציה.

3 טיפים קצרים לפיתוח יעיל ב React ו Redux

ה Trade Off של Redux הוא די ברור: ״שלמו״ בפיתוח מסורבל של ה Actions וה Reducers וקבלו בתמורה פיתוח מהיר ויעיל של קוד React. בשביל להנות מהיתרונות בצד של React מומלץ להקפיד לפחות על שלושת הכללים הבאים.

שני סוגים של טכנולוגיות שקשה ללמוד (ולמה חשוב לדעת להבדיל ביניהם)

כמתכנתים אנחנו שומעים כל הזמן על טכנולוגיות חדשות. את חלקן קל מאוד ללמוד ולהבין, אבל יש גם לא מעט שנראות ממש מייאשות ממבט ראשון. זה לא אומר שצריך לברוח, אבל כן חשוב להבין מאיפה הקושי נובע.

איך להקריא אימוג'י מגן עליכם מהאזנות סתר

טלגרם הוסיפו שיחות קוליות ובאיחור ממש קצר הגיעו גם אלינו. הפיצ'ר החמוד שלהם הוא שהשיחה הקולית מאובטחת באמצעות הקראת אמוג'י: במהלך השיחה מוצגים 4 אימוג'י לשני הדוברים וההבטחה היא שאם אותן תמונות מופיעות על שני הטלפונים השיחה אכן פרטית. בפוסט זה אנסה להסביר לסקרנים שביניכם את הקשר בין האימוג'י לפרטיות השיחה.

למה שארצה לעבוד אצלך

צריכים לגייס עובדים? לפני שרצים לפרסם מודעת דרושים נסו לעצור רגע להבין למה שמישהו ירצה לעבוד אצלכם. אחרי שתבינו את זה יהיה הרבה יותר קל לכתוב מודעה ממוקדת ולהפיץ אותה לאנשים הנכונים. הנה כמה דוגמאות.

מי בכלל צריך Generators

תחביר הלולאות של Python כולל קסם קטן ומובלע שלא מוצאים בהרבה שפות, והוא השימוש ב Iterators. נראה למה זה טוב דרך מספר דוגמאות.

איך כדאי ללמד אבטחת מידע

הוזמנתי להעביר בקרוב סדנא בפיתוח קוד מאובטח. אני מעביר סדנאות כאלה מפעם לפעם ובדרך כלל עיקר הסדנא הוא הדגמות של בעיות אבטחה בתוכנות ואיך אפשר היה להימנע מהן. התחלתי לחשוב על כיוון אחר אז משתף כאן ואשמח לשמוע גם דעות שלכם.

איך לא לספור ילדים ב React

ל React יש את React.Children שאמור לעזור לנו לעבוד עם פקדים שמכילים פקדים אחרים. אז למה הוא לא סופר כמו שהיינו מצפים?

חיפוש באוביקט מקונן ב JavaScript

שאלה שקיבלתי מתלמידה השבוע ועונה כאן שגם אתם תרוויחו. בהינתן רשימה של אוביקטים שלכל אחד מהם מבנה שונה, איך אפשר לחפש רק אוביקטים שמכילים ערך ידוע בשדה פנימי?