שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

חיפוש באוביקט מקונן ב JavaScript

שאלה שקיבלתי מתלמידה השבוע ועונה כאן שגם אתם תרוויחו. בהינתן רשימה של אוביקטים שלכל אחד מהם מבנה שונה, איך אפשר לחפש רק אוביקטים שמכילים ערך ידוע בשדה פנימי?

לא אכפת לי כמה הטכנולוגיה שבחרתם מדליקה אם אני לא יכול לקנות דרך הטלפון

נכנסתי לאתר שופיז היום להזמין מגנטים לילד. אחלה אתר ומחיר נוח ותוך כמה רגעים כבר סיימתי הזמנה. אז מאחר וזה עבד חלק חשבתי לנסות לראות איזה עוד מוצרים יש להם, וכאן התחיל הבלאגן.

מהו ולמה צריך Rack Middleware ביישומי Rails

הספריה המרכזית בריילס לאימות משתמשים נקראת Devise. היא עובדת בגדול עד שמנסים לעשות דברים ש Devise לא אוהבת ואז היא נשברת כמו דומינו. קבלו סיפור קצר עם קוד שממחיש שלפעמים צריך לצאת מהקופסא בשביל להגיע לפתרון הפשוט.

שתי דרכים ללמוד (וללמד) תכנות מאפס

התחלתי לקרוא את הספר C++ Primer Plus ומסתמן בינתיים שזהו אחד מהספרים הטובים ללמוד דרכם תכנות מאפס. בכך הוא מצטרף ל Learn Python The Hard Way. אלה ההבדלים המרכזיים בין הגישות:

שינוי קטן שיעזור לך למצוא עבודה הרבה יותר בקלות

כשאתם מחפשים עבודה חשוב לא לירות לעצמכם ברגל, אבל זה בדיוק מה שאתם עושים כשאתם עושים את הדבר הבא.

חדש באתר: קורס C++/Qt

השבוע סיימתי עריכה והעליתי קורס חדש בנושא פיתוח ממשק משתמש גרפי בספרית Qt. זו אומנם לא הטכנולוגיה הכי פופולרית בעולם אבל אני בהחלט ממליץ ללמוד אותה ולהוסיף לארגז הכלים שלכם.

הסיבה שאנשים לא אהבו פרל

במבט ראשון פרל היא שפה מאוד קלה ללמידה, במיוחד למי שמגיע עם רקע ב C וביוניקס. תקופה ארוכה זה היה סוד הכח שלה ומה שהביא מתכנתים רבים (כולל אותי) ללמוד פרל. הבעיה היתה שמהר מאוד מתכנתים נתקלו בבעיות שלא הבינו, ובמקום לפתור אותן הדביקו קטעי קוד שלא הבינו מהאינטרנט. את הסלט שיצא אף אחד לא רצה לטעום. הנה מקרה כזה לדוגמא.

מה דעתכם, רובי או ++C?

מזמן לא עשינו כאן תחרות יופי בין שתי שפות, והמתח רק גדל כשמדובר על שפות כל כך שונות. יש הרבה מה ללמוד מההשוואה וכשמתחילים לשים לב מגלים גם שיש הרבה השפעות הדדיות. בשביל לשמור על הפוקוס ניקח פונקציית דוגמא קצרה ונראה איך בונים אותה בשתי השפות ומה ההבדלים המרכזיים.

סקריפט קצרצר שבודק אם אתר מותאם למובייל

אחד הכלים הכי עמוסים בפיצ'רים מהשנים האחרונות הוא jq. הוא התחיל את דרכו ב 2012 ומאז עוזר ללינוקסאים לפענח מידע JSON כדי לשלב אותו בסקריפטים. הסקריפט בדוגמא הפעם יעזור לכם להבין אם גוגל חושבים שהאתר שלכם מותאם למובייל, וגם ישלח מייל אם יגלה שלא מותאם. מומלץ להפעיל פעם ביום מ cron job.

טריק bash קטן שהציל לי את הקורס

בשיעור על find בקורס Linux יש תרגיל שמבקש להוסיף סיומת קבועה לכל הקבצים בתיקיית תרגול מסוימת שיצרנו לטובת העניין. אבל מה קורה כשתלמיד מריץ בטעות את הפקודה מתיקיית הבית במקום מתיקיית התרגול?