שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

חיפוש באוביקט מקונן בפייתון

ל JavaScript יש כתיב נחמד שמשתמש בנקודה כדי לחפש בתוך אוביקט מקונן. שלוש שורות של פייתון זה כל מה שצריך כדי לקבל תמיכה בסיסית גם שם.

תפקיד המורה

לימוד הוא תמיד תהליך עצמי. זה תהליך שאתה עובר שמשנה אותך באופן מסוים. קודם לא ידעת לתכנת בפייתון ועכשיו אתה יודע. קודם לא ידעת לנהוג במשאית ועכשיו אתה יודע. המורה זה מי שמייצר את התנאים בהם מתרחשת למידה. עבור מיומנויות מעשיות אלה 3 דברים שמורים טובים יודעים לעשות.

יצירת רשימת שינויים אוטומטית מתוך גיט

סקריפט awk קצר יכול לעזור לנו להציג רשימות שינויים מתוך גיט בצורה יותר ידידותית, ובדרך גם ללמד אותנו משהו על סקריפטים ושינויי פורמט של טקסטים.

שני לקחים מרכיבה על אופניים שרלוונטים גם אלינו

השבוע לימדתי את הבן שלי לרכב על אופניים. זה היה מעייף, ספורטיבי ובעיקר מעניין. שתי הבעיות העיקריות שלו בלמידה בכלל לא היו קשורות ליכולת רכיבה. הן קיימות גם כשמבוגרים מנסים ללמוד, ואני מזהה אותן גם אצלי וגם אצל תלמידים שלי. מודעות אליהן תעזור גם לכם ללמוד טוב יותר.

פרסומות שרודפות אחריך

לכל אחד יש את הפרסומת הזו, שלא משנה לאיזה אתר אינטרנט נלך היא תלווה אותנו לשם: אותה טיסה זולה, מספרה או אולם אירועים. וזה בסדר שיפרסמו אבל למה לא מגוונים קצת?! יש הרבה הגיון בהצגה חוזרת של פרסומות כי זה מגדיל את הסיכויים שבסוף תקנו. כאן נדבר על ההיבט הטכני של הפרסומות הרודפות.

ה Zen של פייתון משקר

בוויכוחים האינסופיים של פעם בין אוהדי פרל לתומכי פייתון לא פעם נשמע איזה פיתונאי מסביר שחייבים לבחור בפייתון כי שם הקוד יוצא יפה יותר, ואז הם שולפים לכם איזה משפט מה Zen של פייתון לפיו Beautiful is better than ugly כהוכחה. אז אתם הולכים לגגל את ה Zen של פייתון ונתקלים באוסף משפטים תמוהים שהקשר בינם לבין השפה מקרי בהחלט.

מימוש תבנית Delegation ב Python

כשחושבים על שיתוף קוד בין מחלקות מתכנתים תמיד נזכרים בירושה. אבל דווקא תבנית ה Delegation נותנת הרבה פעמים פתרון נקי יותר. בדוגמא שלנו נבנה את התבנית ב Python במספר גישות שונות כדי לראות את ההבדלים ביניהן.

איך לא לגדל טייסים

אז הלכנו לראות את המטס השבוע. רוב המטוסים נראו לי אותו הדבר, אבל כמה משפטים שהורים זרקו לילדים שלהם דווקא כן גרמו לי לחשוב ולהבין שלא כל כך קל לגדל ילדים טייסים. אלה השניים שאני זוכר.

גם בפייתון: לא מומלץ להגדיר פונקציות בלולאה

חידה קטנה לפתוח את השבוע. מעניין גם למי שלא חזק בפייתון.

750 מיליון שקל לא יפתרו לנו את הבעיות

בינואר אישרה הממשלה תוכנית לרפורמה בהייטק: השקעה של מאות מיליונים בהכשרה וייבוא מאות מתכנתים בשנה. כתבה שפורסמה היום בדה-מרקר מזכירה שהבעיה (והפתרון) כנראה מורכבים בהרבה.