שלום אורח התחבר

הבלוג של ינון פרק

טיפים קצרים וחדשות למתכנתים

הבלוג מתעדכן פעמיים בשבוע בימי שני וחמישי. הזינו כתובת מייל וקבלו בחינם את הפוסטים החדשים לתיבה.

בואו נבנה Router עבור Single Page Application כדי להבין איך זה עובד

דרך טובה להבין איך מנגנון מסוים עובד היא לבנות אותו, ובמיוחד נכון הדבר כשמדובר במנגנון מאוד בסיסי בהרבה ספריות מודרניות היום. בפוסט היום נדבר על ניווט בין דפים ביישומי Single Page Application ונבנה מימוש פשוט למנגנון זה.

קטנה על CSS Modules

אחת הסיבות בגללן פרויקטי Web הופכים קשים לתחזוקה היא הגלובליות של CSS. ברגע שפרויקט נהיה מספיק גדול הוא מגיע לרגע הזה שאין לך מושג מה הולך לקרות כשתשנה הגדרת CSS, ולכן מתכנתים רק מוסיפים ומוסיפים עוד קלאסים. CSS Modules הוא רעיון שאמור להקל על תחזוקה של קוד CSS דרך פיצולו למודולים שכל אחד מהם בעל תחום השפעה מוגדר ומופרד.

הפקודות async ו await ישנו את כל מה שידעתם על JavaScript

אחד הרעיונות הראשונים שלמדנו בתכנות JavaScript היה שפקודות מתבצעות פקודה אחר פקודה לפי הסדר. בהיעדר Threads לא ייתכן שבאמצע ביצוע פונקציה נעבור לבצע קוד מפונקציה אחרת. לפחות עד שהגיעו async ו await לדפדפנים שלכם.

האם תחום פיתוח Front End מתחיל להתעייף?

בשנה האחרונה אני שומע פחות אנשים מתלהבים מטכנולוגיות Front End. כלומר אנחנו עדיין מדברים על זה אבל במקום לספר כמה מדליק שאפשר לעשות שיחות וידאו מתוך אתר אנחנו מתלבטים איזה פריימוורק יאפשר תחזוקה קלה יותר של הקוד. כמה רעיונות למה זה קורה.

שאלות ששווה לברר על אבטחת מידע של מערכת

כותבים מערכת תוכנה? מגיעים לתחזק מערכת? או שאולי מוסיפים פיצ'ר לפרויקט ישן? על הדרך בואו ננסה לברר מה רמת אבטחת המידע של המערכת, ואולי נחסוך לעצמנו מבוכה.

מיקבול תהליכים פשוט בפייתון

דרך קלה לשפר ביצועים בתוכנית פייתון היא לחלק את התוכנית לחלקים שיתבצעו במקביל. המודול multiprocessing מאפשר הפעלה של הרבה תהליכים וסינכרון ביניהם, אבל הרבה פעמים Popen מספיק לגמרי. הנה דוגמא קטנה.

ביטוי רגולארי לאיתור ספרות ללא כפילויות

ננסה את התרגיל הבא: בהינתן טקסט הכולל ספרות כפולות ודברים נוספים, יש לשלוף ממנו רשימה של כל הספרות הייחודיות.

חישוב אוטומטי של צבע טקסט קריא

בפרויקט שאני עובד עליו רצינו לאפשר למשתמשים לבחור צבע רקע לעצמם, אבל בלי לקלקל יותר מדי את הקריאות של הטקסט שיצא, גם אם הם מפשלים ממש. עם קצת משחקי צבעים מסתבר שאפשר לחשב לכל צבע (כמעט) צבע טקסט שיראה עליו בסדר. כדי להשאיר את הקוד קצר כל הדוגמאות בפוסט משתמשות ב tinycolor כדי לשחק עם הצבעים.

סיבות בגללן אנשים מפסיקים להקשיב לך

שיתוף מידע בין מערכות באמצעות Cookies

בארכיטקטורת Micro Services מערכות שונות צריכות להעביר מידע אחת לשניה על פעולות של המשתמש. היעזרות במשתמשים עצמם בתור דוורים שמעבירים את המידע בין המערכות חוסך סיבוכים בצד השרת, אבל כולל אתגרים משלו. הנה כמה מהם.