• בלוג
  • הילארי והקריירה שלך בהייטק

הילארי והקריירה שלך בהייטק

10/11/2016

הופתעתם? אני לא ממש. מספיק היה להקשיב למסרים או להתבונן בתמונות של השניים. אבל שימו את דונלד רגע בצד כי הסיפור של הילארי הוא המעניין יותר כשמדברים על קריירה.

1. דף המסרים של הילארי

הילארי המועמדת המתאימה יותר לתפקיד. יש לה נסיון רלוונטי, היא מגיעה עם רקורד מוכח של עשיה, היה קשה מאוד למצוא עליה לכלוך (ולכן ההגזמה בטיפול בפרשיית המיילים), וחסרון אחד בולט: היא אישה.

עכשיו הנושא המגדרי הוא לא משהו להקל בו ראש. מעולם לא היתה לאמריקה נשיאה ולא בטוח שהחברה שם ערוכה לקבל את זה. הנשיות שלה גם שימשה נקודה מרכזית בקמפיין הנגדי באמצעות סטראוטיפים. מנקודת מבט של קמפיין אין ספק שהיה יותר קל לו גבר היה מוביל את המפלגה הדמוקרטית.

אבל, האם החסרון הזה לבדו מספיק כדי לעלות לה בבחירות? אני חושב שלא. כן יש שם משהו עמוק יותר.

הילארי היתה יכולה להיות נשיאה ״בסדר״. אפילו חמי שלו מהארץ כנראה שלא היה נותן לה יותר מזה, ובטח שרוב המצביעים שלה לא הצביעו מתוך איזה אמונה שהנה היא הולכת לשנות את המדינה. הילארי היתה יכולה להיות נשיאה בסדר, והדברים היו ממשיכים פחות או יותר כמו שהם עכשיו. דוקא סטיבי וונדר שניסה לעזור אמר את הדברים בצורה הברורה ביותר: ״אתם יודעים איך אני שר יפה ומצחיק וכו', אבל אם יש לכם מקרה חירום בטח לא תתנו לי לנהוג לבית החולים״. אתם צריכים לבחור באדם המתאים ביותר. אבל הנה הפתעה, האדם המתאים ביותר לא נבחר.

כי מסתבר שהחיבור של הבן אדם לאנשים שאמורים לבחור בו הפך בשנים האחרונות לפרמטר מאוד חשוב, לא פחות חשוב מהתעודה, הרקורד ומידת ההתאמה לתפקיד.

2. ומה אצלנו בהייטק

אז מצאתם משרה שנראה שמתאימה לכם בול. יש לכם את ההשכלה, הנסיון והרקורד המתאים כדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. אליי בתור פרילאנס מגיעים כל הזמן לקוחות שאני יודע שאני יכול לפתור בדיוק את הבעיה שהם צריכים, ושכבר פתרתי בעיות דומות עשרות פעמים בעבר.

אבל זה לא מסתדר. ובסוף הם בוחרים מישהו אחר.

מישהו צעיר יותר או מנוסה יותר, מישהו משכיל יותר או עם יותר נסיון מעשי, מישהו שהוא גבר או מישהי שהיא אישה. ותמיד אפשר להאשים את הגיל, את מסלול הלימודים, את הכלכלה או לא משנה מה.

האמת היא ש״בסדר״ זה כבר מזמן לא מספיק טוב. שתעודה טובה ונכונות לעבוד קשה שווים הרבה פחות ממה שהיו שווים כשלמדנו בבית ספר. שהיום הקלפים החזקים הם אותנטיות וחיבור. בסדר זה טוב, אבל לא מספיק טוב בשביל לקבל את העבודה.

יש המון דרכים ליצור חיבור לפוליטיקאים וכן גם להייטקיסטים. בהייטק זה מגיע מזה שאתם הולכים לכנסים הנכונים, קוראים את המאמרים הנכונים ויודעים לדבר עליהם ולצחוק מהבדיחות הנכונות. זה קשור לפרופיל התרומות שלכם לפרויקטי קוד פתוח ב Github, ליכולת שלכם לזהות את הבעיות של החברה ולתת הרגשה שאתם האנשים הנכונים לפתור אותן. הרגשה לפיה המראיין יזכור אתכם ויתעקש לקבל אתכם. הרבה יותר קל ללמוד כישורים מקצועיים מאשר לשנות גישה, והמראיינים והבוחרים יודעים את זה.

3. נ.ב.

ותודה למאיה בוכניק על הפוסט הנבואי מתחילת השבוע. לכו לקרוא אם פספסתם כאן:
http://careertips4geeks.blogspot.co.il/2016/11/blog-post.html