• בלוג
  • אתרי צד שלישי שאני משתמש בהם באתר ToCode

אתרי צד שלישי שאני משתמש בהם באתר ToCode

פוסט זה כולל טיפ קצר בנושא פיתוח Front End. אם אתם רוצים ללמוד יותר לעומק על פיתוח Front End מהבסיס ועד הנושאים המתקדמים תשמחו לשמוע שבניתי קורס וידאו מקיף בנושא זה הכולל מעל 50 שיעורי וידאו והמון תרגול מעשי.
למידע נוסף והצטרפות לקורס בקרו בדף קורס Front End באתר.
 

ההחלטה לבנות אתר קורסים מאפס ולא להשתמש בוורדפרס למשל היתה אחת הטובות שעשיתי בבניית אתר ToCode. בתור מתכנת הגמישות שאני מקבל לגמרי שווה את ההשקעה.

לכן לרשימה הבאה של אתרי צד-שלישי שעוזרים לי לנהל את העסק לקח לי זמן להגיע. הרבה מהדברים פה חשבתי לבנות לבד בהתחלה. לשמחתי על רובם לא בזבזתי יותר מדי זמן לפני שהבנתי שעדיף להשתמש בפתרון קיים. בכל מקרה אלה הדברים שעובדים בשבילי:

1. גוגל אנאליטיקס

תקופה ארוכה חשבתי שאין בו צורך ומה הבעיה לשמור את כל האנאליטיקס בבסיס הנתונים. יש לי טבלא ב DB שנקראת Events וכל פעם שקורה משהו מעניין אני מוסיף לה שורה. בסיס הנתונים הוא מסוג Postgres מה שמאפשר עמודת JSON באותה הטבלא לתיאור פרטי האירוע.

זה עבד ממש טוב עד שגיליתי שהצד השני של לשמור מידע הוא היכולת לייצר ממנו דוחות בעלי ערך, ושלכתוב שאילתות SQL זה לא כזה כיף. עוד יותר קשה היה כשצריך להתייעץ עם אנשים שכבר מבינים בגוגל אנאליטיקס לגבי אופטימיזציות באתר. קישור:
https://analytics.google.com/analytics/web/

2. אחסון וניגון סרטים: Wistia

אתר Wistia מספק נגן וידאו ושטח אחסון לסרטים. הם עושים המון דברים מדהימים העיקריים שבהם הם קידוד הסרטים למגוון פורמטים כך שיעבדו בכל מקום, אפשרות למשתמש לקבוע באיזה איכות סרט לצפות (עבור חיבור אינטרנט איטי) וניהול אנאליטיקס על הסרטים והצפיות.

הממשק שלהם מעולה ויש API כך שקל מאוד לחבר בין הסרטים לאתר.

קישור: https://wistia.com/

3. תשלומים: Paypal

יש לי המון בעיות עם Paypal. השירות יקר, לא תמיד כולם מצליחים לשלם, אי אפשר לחלק לתשלומים, אין כמעט עם מי לדבר כשיש בעיה. ובכל זאת יש להם API מאוד נוח והם מקבלים מספיק סוגים של כרטיסי אשראי כדי שאפשר יהיה להתקדם.

אני לא חושב שאשאר אתם לאורך זמן, אבל כן הייתי ממליץ לבחור Paypal כשאתם בתחילת הדרך ומחפשים מנגנון תשלומים שבדרך כלל עובד וקל להטמעה.

קישור: https://www.paypal.com/il/webapps/mpp/merchant

4. מיילים: Mailchimp ו Mailgun

שני שירותי המייל מתאימים לשני סוגים של מיילים שאני שולח ללקוחות. מיילצ'ימפ מספקים את כל מה שצריך בשביל לנהל רשימת תפוצה. אם אתם מנויים לבלוג הזה במייל זה הם שדואגים שהמייל יגיע אליכם בזמן. הם מספקים עורך WYSWYG נוח בשביל הניוזלטר החודשי.

והכי חשוב יש יופי של API ותמיכה באוטומציות כך שאפשר לייצר מסלולי מיילים אוטומטיים למתעניינים ולאנשים שלוקחים עכשיו קורסים.

השירות השני הוא Mailgun ונועד למיילים אוטומטיים יזומים שנשלחים מהמערכת, כגון אישור הרשמה לאתר, הוראות לאיפוס סיסמא וכן הלאה. יש להם API פשוט להטמעה ולוגים על כל מה שקרה והצליח או לא, כך שאפשר לזהות האם מייל הגיע או לא.

בשני השירותים יש תוכניות חינם למתחילים ושניהם קלים להטמעה. קישורים:

מיילצ'מפ: https://mailchimp.com/

מיילגאן: http://www.mailgun.com/

5. ניהול קוד ותרגילים: Github

כל מערכת הגשת התרגילים באתר ToCode מבוססת על Github. הסיבה המרכזית היא לייצר דרך קלה לתלמידים לבנות לעצמם פרופיל גיטהאב ולהרגיש בנוח עם אחסון הקוד שם. ה API של גיטהאב מייגע ואני מאוד שמח שהם עוברים ל GraphQL בקרוב. הבעיה המרכזית עם ממשק ה REST הנוכחי היא שהמידע שאני צריך דורש מספר קריאות.

בכל מקרה לגיטהאב מערכת מעולה לדיונים על קוד המאפשרת להגיב על כל שורת קוד שתלמיד מגיש, ולהמשיך להגיש גרסאות טובות יותר של התרגיל עד שמגיעים לרמה מספקת. ובסוף כל הפרויקטים והתרגילים וההערות נשמרים לכל משתתף בפרופיל גיטהאב האישי שלו, כך שבסך הכל התוצאה מאוד טובה.

בעבר ניהלתי את קוד המערכת ב Bitbucket בגלל המחיר, אך מאז החיבור לגיטהאב בשביל התרגילים גם שדרגתי לחשבון בתשלום וכיום גם כל קוד האתר נשמר שם.

קישור: https://github.com/

6. ומה שלכם?

זה מכסה את רוב הפונקציונאליות של האתר שמנוהלת חיצונית. ועכשיו אתם- מכירים שירותי צד-שלישי טובים יותר לפתור את אותן בעיות? ספרו על זה בתגובות.