• בלוג
  • חדש באתר: קורס Node.JS

חדש באתר: קורס Node.JS

29/01/2019

הי חברים,

אחרי הרבה התלבטות ועבודה קורס Node.JS עלה לאוויר. אם חיכיתם להזדמנות טובה ללמוד לעומק את הטכנולוגיה הזאת, או שאתם כבר עובדים ב Node.JS ורוצים לעלות הילוך - אני חושב שתהנו מאוד מהקורס.

נוד היא סביבת הרצת JavaScript שעובדת מחוץ לדפדפן. מה שהופך אותה למיוחדת בהשוואה לסביבות מקבילות הוא הפוקוס של ריאן דל, היוצר של Node, על פיתוח שרתי Web מהירים. בתקופה שריאן התחיל את העבודה על נוד רוב שרתי ה-ווב עבדו במודל סינכרוני של "בקשה-תשובה". במודל זה הדפדפן שולח בקשת רשת, השרת עושה את החישובים שלו ומגיש תשובה. שרתי ווב יצרו Process נפרד כדי לטפל בכל לקוח וכשנפח העבודה גדל כך השרתים כבר לא הצליחו לעמוד בעומס.

המטרה של ריאן דל בפיתוח Node היתה לבנות שרת Web אחר, שרת אסינכרוני. שרת ווב בו Process יחיד יכול לטפל בהרבה מאוד לקוחות במקביל. אם חושבים על זה כמו מוקד שירות לקוחות, בשרתים הישנים כל פעם שלקוח מתקשר נציג היה צריך לדבר איתו טלפונית ולפתור לו את הבעיה. המודל של Node אומר שהנציגים יתחילו לדבר עם הפונים בצ'ט, וכך כל נציג יכול באותו זמן לטפל בהרבה יותר פניות.

עשר שנים אחרי ו Node.JS הפכה לסביבת הפיתוח המובילה בפיתוח צד-שרת באינטרנט. מאגר החבילות npm הוא מאגר חבילות הקוד הגדול ביותר בהשוואה למאגרים בשפות אחרות, מה שאומר שתמיד תוכלו למצוא קוד שעושה את מה שאתם צריכים. והדגש על ביצועים הופך שרתי נוד ליעילים מאוד (כשיודעים לכתוב אותם כמו שצריך).

מערכות אינטרנט רבות מפותחות היום ב Node וחברות קטנות, בינוניות וענקיות משתמשות בו לפיתוח חלקים ניכרים מתשתיות הרשת שלהן.

המטרה שלי בקורס Node.JS היא לתת לכם את כל הכלים לפתח יישומי ווב מלאים ולכן הקורס כולל גם את Node עצמה, ה APIs שלה ו Best Practices לפיתוח יישומים בסביבה אסינכרונית, ובנוסף גם את כל הספריות שצריך להכיר כדי לפתח Web Applications. בגדול זה אומר שלומדים:

  1. מתחילים עם Node.JS - התקנת הסביבה, פקודות בסיסיות וכו'.

  2. ממשיכים ל APIs של Node - כולל עבודה עם קבצים, יצירת תהליכים חיצוניים, עבודה עם משתני סביבה וכמובן כל שיטת העבודה האסינכרונית של ממשקים אלה.

  3. נדבר על npm וניהול חבילות - על הקובץ package.json, מתי משדרגים ואיך לנהל תלויות גם ביישומים גדולים.

  4. נלמד לפתח Web Applications עם ספריית Express, כולל עבודה עם EJS, פיתוח APIs, כתיבת Express Middlewares ו Best Practices לפיתוח פרויקט ווב מלא.

  5. נלמד להתחבר לבסיס נתונים MongoDB בעזרת ספריית Mongoose ונפתח יישום דוגמא מלא של לוח מודעות הכולל יצירת מידע ושמירתו בבסיס הנתונים.

  6. נלמד על אבטחת מידע וניהול משתמשים במערכת כולל באמצעות הסיפריה Passport.JS.

  7. נלמד איך לשלב תקשורת דו-כיוונית עם Socket.IO ונפתח יישום צ'ט עם מספר חדרי שיחה ששומר את המידע בבסיס נתונים ומדווח על הודעות חדשות "לייב" כל המצ'וטטים.

הקורס הוא ארוך, מקיף, מעמיק ומלא תרגול. למעשה זה הקורס המקיף ביותר שיש כרגע באתר, והוא מהווה נקודת התחלה מצוינת לכל מי שרוצה להתקדם ולהפוך ל Full Stack Web Developer וללמוד לכתוב מערכות אינטרנט מלאות מקצה לקצה.

אם אתם מנויים באתר תוכלו כבר להיכנס לתכנים ולהתחיל ללמוד ממש עכשיו. אם אתם עדיין לא מנויים אני מקווה שזה ייתן לכם את הדחיפה להצטרף. זה הקישור לקורס:

https://www.tocode.co.il/bundles/nodejs