• בלוג
  • העלות של קוד חיצוני

העלות של קוד חיצוני

גירסה 14 של user-event יצאה עם עדכון לממשק של הספריה. בגירסאות קודמות היה אפשר לכתוב:

userEvent.click(screen.getByText('Check'))

ואחרי שידרוג לגירסה 14 אנחנו צריכים להוסיף await לפקודה:

await user.click(screen.getByRole('button', {name: /click me!/i}))

זה השינוי הכי קל בעולם - רק צריך למצוא כל מקום שהשתמשת בספריה ולהוסיף await לפניו. ובכל זאת קשה לי לדמיין מתכנתת שקמה בבוקר ואומרת "היום אני הולכת לשדרג את user-event ולעדכן את כל הטסטים שלי, פשוט כי בא לי לשדרג". בכל עבודה על מערכת, או שיש עכשיו באגים קריטיים שצריך לפתור, או שיש פיצ'רים דחופים שצריכים להגיע ללקוחות, או שאין לקוחות ואז זה עוד יותר מלחיץ וצריך דחוף להתקדם בפיתוח כדי שמישהו ישלם על העבודה. אף פעם אין זמן טוב לעדכן את כל הבדיקות רק בשביל לשדרג ספריה.

והבעיה היותר גדולה כאן היא המכפלות - בפרויקט ווב טיפוסי יש עשרות או מאות ספריות קוד חיצוניות. גם אם כל אחת מוציאה עדכון שובר ממשק פעם בשנה זה עדיין אומר שכל יומיים משהו הולך להישבר לנו. וכן אנחנו יכולים להחליט להפסיק לשדרג אבל אז נכנסים לבור יותר עמוק כי ספריות תלויות אחת בשניה.

הפיתרון היחיד הוא לקחת בחשבון את העלות של תחזוקה ושדרוג קוד חיצוני כשאנחנו מחליטים על השימוש באותן ספריות, ולהתיחס לשדרוגים בתור חלק מעלות התחזוקה של המערכת. ופה גם מתחבאת הזדמנות - כי אם אני יכול להפחית את מספר התלויות של הפרויקט שלי, בטווח הרחוק אני מגביר את קצב הפיתוח ומצמצם את הזמן שאני מבלה בשידרוגים.