• בלוג
  • הזמנה לוובינר: טייפסקריפט בקטנה

הזמנה לוובינר: טייפסקריפט בקטנה

27/11/2022

בשבוע שעבר הגעתי ללמד קורס ריאקט באיזו חברה, ושוב כולם שאלו "הדוגמאות יהיו בטייפסקריפט נכון?". טייפסקריפט כבר מזמן הפך לעובדה מוגמרת, לשפה שכולם רוצים לבחור בה ויש כמות הולכת וגדלה של מתכנתי ווב ופרויקטים שעבורם JavaScript נקי כבר אינה אופציה.

היתרונות של טייפסקריפט רבים, ביניהם השלמה אוטומטית שעובדת טוב יותר, קל יותר למצוא את כל ההתיחסויות לפונקציה או מחלקה מסוימת כי החיפוש הוא לא רק לפי שם, ולכן קל יותר לשנות שמות, להזיז דברים ממקום למקום ולשנות ממשקים. את רוב היתרונות אנחנו מקבלים ישר מהקופסה, בלי שנצטרך להתאמץ יותר מדי. כן צריך להגדיר טיפוס לכל דבר, אבל בזכות ה Type Inference של טייפסקריפט יחסית לא צריך להגדיר יותר מדי טיפוסים ולכן זו לא תוספת משמעותית לקוד.

ובכל זאת יש דרכים טובות יותר ופחות להשתמש בטייפסקריפט ולפעמים בגלל היכרות לא מספיק טובה עם השפה אנחנו מוצאים את עצמנו מתאמצים יותר ממה שצריך או כותבים הגדרות טיפוסים עם חזרות או לא גנריות מספיק. הודעות השגיאה של טייפסקריפט יכולות גם הן לבלבל ואנחנו נמצא את עצמנו מבלים זמן רב ב"תיקון" קוד למרות שבלי טייפסקריפט הוא היה תקין לגמרי.

ביום חמישי הקרוב בשעה עשר בבוקר אעביר וובינר של שעה על טייפסקריפט במטרה להאיר את הצדדים הטובים יותר של השפה, ולעזור לכם למצוא דרכים טובות לפתור בעיות וכך לחסוך זמן פיתוח. הוובינר יהיה מעניין גם אם לא עבדתם מעולם בטייפסקריפט, וגם אם עבדתם בה ורוצים לקבל טיפים לשימוש טוב יותר. במהלך השעה נדבר על:

  1. למה כדאי לבחור בטייפסקריפט, קצת על ההיסטוריה שלה ומה טייפסקריפט נותנת לנו כמפתחים.

  2. טכניקות לכתיבת טיפוסים בצורה גנרית יותר, כמובן עם דוגמאות לשימוש באותן טכניקות.

  3. איך לשלב טייפסקריפט בפרויקטים ומהו קובץ ההגדרות tsconfig

תרגישו חופשי לבוא עם שאלות על טייפסקריפט או דוגמאות של דברים שאתם לא בטוחים איך לכתוב ואני אשמח לראות ולעזור.

פרטים נוספים והרשמה בדף הוובינר בקישור: https://www.tocode.co.il/workshops/122.

נתראה בחמישי בבוקר, ינון