• בלוג
  • הזמן הכי טוב לקחת קורס

הזמן הכי טוב לקחת קורס

01/04/2023

מתי הזמן הכי טוב לקחת קורס על נושא שאתם צריכים לפרויקט?

האם זה יהיה לפני תחילת העבודה, כדי להבין על מה מדובר ולהחליט את ההחלטות הנכונות כבר מהצעד הראשון?

האם תוך כדי הפרויקט, כדי לא לבזבז זמן?

או שאולי בכלל אחרי, כשיש לכם כבר הבנה מעשית של עולם התוכן ועכשיו צריך את התיאוריה כדי לשים את החלקים במקום?

בפיתוח תוכנה - כל התשובות נכונות.

לפני תחילת העבודה אנחנו צריכים מושג כללי של עולם התוכן, והוראות בסיסיות איך להתחיל. אבל אחרי שקיבלנו את הכלים הבסיסיים נרצה להתקדם ולחקור את הבעיה שלנו, לנסות לכתוב קוד, להיכשל ולראות מה עובד ומה לא. נכון שהרבה פעמים אפשר להסתדר לבד בשלב הזה עם Tutorials ו Stack Overflow, כשלא מבינים כלום עלולים לעשות טעויות שאחרי זה יהיה קשה לראות ולתקן.

אחרי שנצליח להפעיל כמה דברים ונישאר אבודים לגבי כמה דברים אחרים, נוכל להמשיך ללמוד בצורה מסודרת תוך כדי המשך עבודה. ההבנה הבסיסית שקיבלנו תקבל חיזוק מעבודה על פרויקט שמעניין אותנו, ובמהלך הצפיה בשיעורים נוכל לחשוב איך דברים מתחברים - גם בתרגילים וגם בפרויקט האישי שאנחנו בונים.

וכשהפרויקט באוויר? זה הזמן הכי מהנה לקחת קורס, כי כבר לא צריך לדאוג אם נצליח ליישם את השיעור על הפרויקט שלנו, כי אנחנו כבר יודעים את הסוף וכי זה יהיה הזמן להתעמק בכל פרק, לקרוא את תכני ההעשרה ולהבין יותר טוב מה עשינו, מה עבד ומה עוד אפשר לשפר. ממילא פרויקט תוכנה אף פעם לא "גמור", וידע טוב יותר יעזור לבנות גירסה 2 יעילה יותר.

אי אפשר (ואנחנו גם לא רוצים) לברוח מבניית פרויקטים בטכנולוגיות שאנחנו לא מכירים ומשילוב לימוד תוך כדי עבודה. וכשהקורס מלווה אותנו בכל שלבי העבודה הוא מפסיק להיות "מטלה" והופך למשהו שכיף לחזור אליו.