הדרך לפעם ביום

24/06/2023

העצה שאני הכי אוהב לתת לאנשים שמתחילים קורס היא להשקיע שעה ביום בלימוד. עם שעה ביום של לימוד Python, אחרי חודש יהיה לכם בסיס טוב בפייתון ותוכלו להמשיך בקצב שלכם, ואותו דבר עם רוב הנושאים הטכנולוגיים שאני מלמד פה.

אבל זו עצה מאוד תמימה.

הבעיה בעצה הזאת היא הקושי ביישום. כן שעה ביום בימים הראשונים עוד מצליחים למצוא, אבל זה יש את הלחץ בעבודה ואת הבאג בפרודקשן ואת המסיבה לילדים ולפני ששמת לב הצלחת למצוא שעתיים בכל השבוע, וגם זה במקרה הטוב. בשבוע שאחרי אפילו את השעתיים האלה יהיה קשה למצוא.

מצד שני מי שכן מצליחים לבנות את ההרגל של ללמוד שעה ביום טכנולוגיות חדשות, יכולים אחרי לימוד פייתון להמשיך ללמוד Front End ואחרי זה AI ואחרי זה פיתוח אפליקציות והשמים הם הגבול. אנשים שיש להם את ההרגל הזה מצליחים יותר בקורסים וגם מתקדמים מהר יותר בתור מפתחים.

לכן לפני שנרצה לדבר על איך ללמוד פייתון בצורה יעילה, אולי שווה לדבר על איך ללמוד בצורה יעילה, או איך לבנות הרגל של לימוד שעה ביום. הנה כמה טיפים שעזרו לי:

  1. הרגלים נבנים לאט. במקום להתחיל עם שעה ביום ולהתייאש, עדיף להתחיל עם שעה בשבוע, אחרי זה לעלות לשעתיים בשבוע ולהמשיך להעלות לאט. גם אם ייקח חצי שנה לייצר הרגל של לימוד שנה ביום, זה עדיין שווה את ההשקעה.

  2. גיימיפיקציה עוזרת. אפשר ליצור טבלא שבועית ולתכנן מראש באיזה ימים תלמדו, אפשר להשתמש באפליקציות כדי לשמור על "רצפים" ולאסוף מטבעות וירטואליים. שחקו עם זה לראות מה עובד לכם.

  3. חברים עוזרים. אם אני בעבודה מתחייב להעביר סשן פעם בשבוע על נושא אז יהיה לי יותר קל למצוא שעתיים באותו שבוע ללמוד את הנושא. אם אחרי זה אני מוסיף על זה Meetup פעם בחודש אז יהיה לי יותר קל למצוא זמן במהלך החודש.

  4. גיוון עוזר. לא צריך כל יום לכתוב קוד או לקרוא פוסט מקצועי. אפשר שעה אחת בשבוע לשמוע פודקסט, שעתיים לכתוב קוד, עוד שעה לראות הרצאה ביוטיוב וכך כל פעם להוסיף עוד פעילות שתוסיף עוד זמן לימוד.

יש לכם הרגלים יומיים שאתם מצליחים להתמיד בהם? נסו להיזכר איך יצרתם אותם ומה מדרבן אתכם להמשיך. רעיונות שלא חשבתי עליהם כאן יתקבלו בברכה בתגובות.