החלום ושברו

31/08/2023

כשחלום פוגש את המציאות הוא אף פעם לא יפגוש מציאות שמתאימה לו במאה אחוז. אם החלום היה יכול לקרות בתור מציאות הוא כבר היה קורה ולא היה חלום.

כשחלום פוגש מציאות הוא עומד מול תהום, והתהום היא הפער בין מה שאנחנו חושבים שצריך לקרות לבין מה שיכול בפועל לקרות. אני חושב שצריך לקחת שנה ללמוד Machine Learning כי אני מכיר חברה שאחרי שנה מצאה עבודה. בפועל אולי החברה התחילה עם רקע יותר טוב ממני, ולי זה ייקח שלוש שנים. אני חושב שבזמן הלימודים אני צריך למצוא משרת סטודנט כי הרבה חברים המליצו לי לחפש עבודה כבר בשנה השנייה, אבל בפועל אני עשוי לגלות שהעבודה לא מאפשרת לי להשקיע מספיק בלימודים ואני צריך לבחור בין אותה משרת סטודנט לציונים מספיק טובים.

אני חולם שאחרי שאבנה פרויקט ואוסיף אותו לקורות חיים כולם יתחילו לחזור אליי, בפועל אני עשוי לגלות שהפרויקט שלי לא היה מספיק טוב וצריך להמשיך לעבוד.

אני חולם שאחרי שאמצא עבודה בהייטק אוכל להתקדם בתוך החברה וללמוד בזמן העבודה מיומנויות חדשות, בפועל אני עשוי לגלות שהחברה תקועה על מוצרים מיושנים וחלק חשוב מהעבודה הוא למצוא זמן לימוד גם מחוץ ליום יום העמוס.

מי שיודע בדיוק איך דברים יעבדו במציאות ופועל כדי להגשים אותם זה פשוט בן אדם שעובד, לא מישהו שמגשים חלום. הגשמת חלום היא בדיוק הקסם הזה של לעשות משהו שאנחנו לא יודעים איך ייגמר, לתפוס את ההזדמנויות שבדרך, להתפשר כשצריך ולהתעקש כשצריך. וכן חלומות הרבה פעמים לא מתגשמים, וזה עוד חלק מהקסם שלהם. ועדיין, העבודה על החלומות שווה את המאמץ.