• בלוג
 • מדריך וידאו חדש: פיתוח יישומי Full Stack React עם Next.JS 14

מדריך וידאו חדש: פיתוח יישומי Full Stack React עם Next.JS 14

04/11/2023

לפני שבוע יצאה רשמית גירסה 14 של next.js. שתי הגירסאות האחרונות - 13 ו 14, התמקדו ביצירת תשתית לפיתוח יישומי Full Stack ולאינטגרציה בין קוד צד שרת לקוד צד לקוח.

העבודה התמקדה ב-2 פיצ'רים מרכזיים: חלוקה לקומפוננטות צד-שרת וקומפוננטות צד-לקוח, ויצירה אוטומטית של API באמצעות מנגנון Actions. שני המנגנונים מבוססים על יכולות תשתית של ריאקט ומרחיבים יכולות אלה.

הרעיון החדש הראשון שנכנס עוד ב next 13 הוא קומפוננטות צד שרת, או יותר נכון קומפוננטות צד-שרת בלבד. אלה קומפוננטות ריאקט שעוברות Server Side Rendering אבל לא עוברות Hydration בדפדפן כך שאין צורך לשלוח את ה JavaScript שלהן לדפדפן. קומפוננטות אלה מוגדרות על ידי פונקציות אסינכרוניות ויכולות להשתמש בכל היכולות של קוד צד שרת, כלומר משהו בסגנון הזה:

export default () => {
  const users = await listUsers();
  return (
    <p>{users.length} connected users</p>
  );
};

כאשר listUsers יכולה להיות פונקציה אסינכרונית שמתחברת לבסיס הנתונים ומושכת ממנו מידע. תוצאה של קומפוננטה כזאת היא פשוט HTML ללא JavaScript שמציג את התוצאה.

המנגנון השני שנכנס ב next 14 אפילו יותר מעניין - הוא מאפשר לקומפוננטת צד-לקוח "להפעיל" פונקציית צד שרת מתוך קוד טיפול באירוע, כלומר משהו בסגנון הזה:

export default () => {
  const login = async () => {
    const isConnected = await checkUser();
  };

  return (
    <button onClick={login}>Login</button>
  );
};

כאשר checkUser היא פונקציית צד שרת שיכולה להתחבר לבסיס הנתונים ולמשוך ממנו מידע.

פיתוח אפליקציית React עם Next.JS היום נותן לנו אפשרות להתמקד בקוד המערכת עצמה, בלי שנצטרך לבנות שכבות חיבורים ולהגדיר API לכל פעולה. המערכת גם כוללת מנגנונים מובנים לטיפול בשגיאות והצגת סטטוס כך שהכל מחובר ועובד ישר מהקופסא.

למידע נוסף על המנגנונים ועל פיתוח פרויקט TypeScript עם Next.JS שכולל קוד צד-שרת וצד-לקוח, מוזמנים לצפות במדריך וידאו חדש שהעליתי. במדריך אני בונה פרויקט חדש מאפס הכולל קומפוננטות צד-שרת, קומפוננטות צד-לקוח ואת החיבור ביניהן בעזרת Actions.

המדריך סגור למנויי האתר בלבד אז אם אתם כבר מנויים פשוט נכנסים ללינק, ואם לא אז אולי זאת הזדמנות טובה להצטרף (וגם זה בלחיצה על אותו לינק): https://www.tocode.co.il/boosters/next14-fullstack-react.

כמו כן אם אתם מנויים לאתר ויש נושאים שהייתם שמחים לשמוע עליהם במדריכי וידאו נוספים אל תתביישו להשאיר הודעה או לשלוח לי מייל.