• בלוג
  • שלושה סיפורים קריטיים לקריירה שלנו

שלושה סיפורים קריטיים לקריירה שלנו

הסיפור על כסף - כמה אני מרוויח? כמה אתה? כמה מגיע לי? בשביל מה משלמים לי? מה הייתי עושה עם יותר כסף? איך הייתי מסתדר עם פחות? מה הקשר בין כסף למעמד? בין כסף לערך? מה היחס שלי למשפטים כמו "אני צריך כסף כדי לקנות יותר דברים", "אף פעם אין לי מספיק כסף", "מי שמרוויח יותר חשוב יותר", "כסף רק יוצר עוד בעיות", "כסף הוא המפתח שיעזור לפתור בעיות". שילוב כל התשובות בונה סיפור והסיפור הזה קובע חלק משמעותי ממהתנהלות שלנו בעולם.

הסיפור על זמן - חיים רק פעם אחת, החיים קצרים אז צריך להספיק כמה שיותר, בשביל להצליח צריך לעבוד מסביב לשעון, כל היזמים הגדולים ישנו במשרד, מי שמבזבז אפילו שעה אחת לא יודע להעריך את החיים, עמידה בזמנים היא המפתח להצלחה, הדרך הארוכה היא בעצם הקצרה ביותר, לעולם אל תדחה למחר מה שתוכל לעשות היום, תמיד יש זמן לדברים ההכרחיים. המדריך "שבוע עבודה בן 4 שעות" של טים פריס הוא כולו מדריך לסיפור מסוים על זמן.

והסיפור על ידע - במה אני טוב? במה לעולם לא אהיה טוב? איך אני לומד דברים חדשים? מתי אני לומד דברים חדשים? מה זה בכלל ללמוד? מתי אני שוכח מיומנויות ישנות? איזה מיומנויות כדאי לי לשכוח? יש דברים שעדיף ללמוד יחד? יש דברים שאפשר ללמוד רק יחד?

האתגר הראשון הוא לשים לב איך הסיפורים האלה משפיעים על החיים שלנו. אתגר יותר גדול הוא לשנות אותם כשהם כבר לא עוזרים לנו.