• בלוג
  • חמישה טיפים ל Pair Programmning יעיל יותר

חמישה טיפים ל Pair Programmning יעיל יותר

10/06/2024

תכנות בצוות יכול לעזור לנו לכתוב קוד טוב יותר ומהר יותר, אבל גם יכול בקלות להשתבש. המפתח להצלחה, אם כי קשה מאוד ליישום הוא בחירה טובה של השותפים לפרויקט. הנה כמה טיפים שעוזרים לי לזהות אנשים שכדאי לכתוב איתם קוד, ולחלופין אנשים שעדיף לכל הצדדים שנעבוד בנפרד:

  1. בחרו חבר או חברה עם רקע שונה משלכם. המטרה של Pair Programming היא לא לכתוב קוד כמה שיותר מהר אלא לדבר על הדברים המשמעותיים בתהליך הפיתוח. ככל שיש פער ברקע שלכם אפשר יהיה לקבל נקודת מבט נוספת ומעניינת על הארכיטקטורה.

  2. בחרו טכנולוגיות אותן לפחות אחד הצדדים מבין או מבינה היטב. המטרה של Pair Programming היא הדיון, אז אנחנו רוצים לצמצם זמני Debug וזמני חיפוש באינטרנט.

  3. עשו שיעורי בית - לא צריך לכתוב יחד את כל הקוד. נסו להחליט יחד על הארכיטקטורה, לממש יחד את החלקים הקשים והחשובים של הפרויקט, ואז להתקדם בנפרד בחלקים שלא דורשים מחשבה.

  4. הקשיבו לצד השני גם (ובמיוחד) כשנשמע שהם אומרים שטויות - זוכרים שהתחלנו עם חבר או חברה עם רקע שונה משלנו? זה אומר שחלק מהדברים שנראים לנו מובנים מאליהם יהיו עבורם חדשים ומפתיעים, וחלק מהדברים שנראים להם מובנים מאליהם יהיו לנו חדשים ומפתיעים. אין לכם כרגע את הכלים להבדיל בין השטויות לדברי החוכמה של הצד השני כי הגעתם מעולמות שונים, ולכן היו מוכנים להקשיב ולנסות רעיונות.

  5. גיט סטאש הוא חבר - חלק מהמשחק של לעבוד ביחד זה להיחשף לרעיונות חדשים שלא הייתם מנסים אם הייתם לבד. חלק מהרעיונות האלה טובים, חלק גרועים וחלק לא מספיק מלוטשים. אני משתדל לקבור מהר עם git restore את הרעיונות הגרועים, אבל את הלא מלוטשים להשאיר בצד עם git stash. יום אחד אולי יהיה זמן לחקור אותם שוב. או שלא. וזה בסדר.

יש לכם טיפים נוספים שעבדו? אשמח לשמוע בתגובות פה או בטלגרם.