• בלוג
 • עדכון אימג'ים אוטומטי עם Watchtower

עדכון אימג'ים אוטומטי עם Watchtower

09/06/2024

נכון, אנחנו לא אמורים להריץ מערכת פרודקשן עם Docker Compose. נכון, הוא לא כזה טוב בהוספת עוד קונטיינרים, בניהול הקונטיינרים שרצים ובכל הדברים שקוברנטס ודומיו יודעים לעשות. אבל אי אפשר להתווכח עם הפשטות שלו ולפעמים כשהפרויקט קטן דוקר קומפוז כן יכול לתת פיתרון סביר, גם אם זמני.

ואם אנחנו כבר מריצים מערכת עם Docker Compose, מדי פעם אנחנו צריכים גם להעלות גירסה חדשה של אחד האימג'ים. בדיוק בשביל זה נוצר Watchtower.

ל Watchtower יש תפקיד אחד פשוט ושם הקסם שלו - פעם ב X זמן (כמה שתחליטו) הוא מתחבר ל Registry, מחפש גירסאות חדשות של האימג'ים ואם הוא מוצא הוא מוריד את הגירסאות החדשות ומעלה מחדש קונטיינרים עם אותן גירסאות חדשות. זה אומר שמספיק לדחוף אימג' ל Registry בשביל לעדכן מכונה רצה וזה כבר טוב.

איך זה עובד? יחסית פשוט. Watchtower הוא סרביס שאנחנו מוסיפים ל docker-compose.yml, אפשר בנוסף לסרביס שלנו או בקומפוז אחר לגמרי:

version: "3"
services:
 cavo:
  image: ynonp/myapp:latest
  ports:
   - "443:3443"
   - "80:3080"
 watchtower:
  image: containrrr/watchtower
  volumes:
   - /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock
  command: --interval 30

כן צריך לשים לב ל-3 נקודות שאפשר ליפול בהן:

 1. אם האימג' שמור ברגיסטרי פרטי אז צריך להעביר פנימה לתוך הקונטיינר של watchtower את פרטי ההתחברות, בדרך כלל בצורת מיפוי הקובץ config.json של דוקר פנימה לתוך הקונטיינר.

 2. האינטרוול קובע כל כמה זמן צריך לבדוק אם קיימת גירסה חדשה של האימג'. ברירת המחדל היא פעם ביום אז בשביל מנגנון של דיפלוימנט ב CI/CD כדאי להוריד את זה. המספר 30 בדוגמה מציין 30 שניות.

 3. אם לא כתבתם אחרת ה watchtower יעדכן את כל האימג'ים בכל הקונטיינרים שרצים על המכונה. אפשר לסנן קונטיינרים אם נעביר אחרי האינטרוול את שם הקונטיינר שאנחנו רוצים לעדכן (שימו לב שזה שם הקונטיינר לא שם הסרביס בקומפוז), או שיטה יותר פשוטה לדעתי היא להגדיר label על כל קונטיינר שצריך עדכון. נשים לב שאם יש לנו מספר פרויקטים שונים עם קבצי docker-compose שונים אז עדיין watchtower של אחד עשוי לשדרג קונטיינרים של הפרויקט השני.

סך הכל שילוב שלושת הסעיפים מביא אותנו ל docker-compose.yml שנראה בערך כך:

services:
 db:
  image: postgres:16.3
  volumes:
   - ./tmp/db:/var/lib/postgresql/data
  environment:
   POSTGRES_PASSWORD: ${DBPASSWORD}

 watchtower:
  image: containrrr/watchtower
  volumes:
   - /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock
   - /home/ynon/.docker/config.json:/config.json
  command: --interval 30 --label-enable

 web:
  image: my.private.registry.com/webapp:latest
  labels:
   com.centurylinklabs.watchtower.enable: true
  environment:
   DATABASE_PASSWORD: ${DBPASSWORD}
   DATABASE_HOST: db
  ports:
   - "3000:3000"
  depends_on:
   - db