תחזוקה ו GPT

07/07/2024

מנועי GPT הפכו לחלק אינטגרלי מאינסוף אפליקציות חדשות שיוצאות כולל כמה פרויקטים שהייתי מעורב בהם. הפיתוח תמיד מאתגר כי אנחנו אף פעם לא יודעים מה בדיוק יענה ה AI, ויש צורך גם לנקות את הקלט לפני שפונים אליו וגם לנקות את הטקסט שחוזר ממנו אבל בסוף אחרי מספיק Prompt Engineering אפשר להגיע לתוצאה טובה.

השבוע לראשונה (לפחות עבורי) נתקלתי באתגר חדש - והוא שינוי במנוע ה GPT עצמו שגרם לפרומפט שכבר עבד להפסיק לעבוד.

אני משווה את זה לעבודה מול שירותי צד-שלישי מסורתיים ורוצה לבכות - כל API חיצוני מולו אני עובד כולל מספר גירסה. כשיש שינוי הוא תמיד יזום. ה AI אומנם כולל מזהה מודל, אבל עדכונים למודל לא תמיד מתורגמים לגירסה חדשה. אין גם Release Notes שכולל את רשימת כל הדברים שהשתנו או מדריך שידרוג לפרומפטים. מרגע שהחלטת לשלב AI בפרויקט עליך להקפיד לעקוב כל הזמן אחרי התשובות שמתקבלות, לזהות מתי פרומפטים מסוימים מפסיקים לעבוד ולהעלות תיקון, תמיד מאוחר מדי.

ככל שעובר הזמן ואנחנו נהיים תלויים יותר ב AI בתור רכיב תשתית במערכות, המצב הנוכחי נראה יותר ויותר לא סביר. במבט קדימה אנחנו נצטרך לעבור לפיתרונות AI מבוססי קוד פתוח, שיותקנו על השרתים שלנו ובשליטה שלנו. במקביל נצטרך לקבל SLAs הרבה יותר טובים מהחברות שיפעילו מנועים כאלה בענן.