מה יש ב Gem הזה?

05/07/2024

אחת המדרגות הכי חשובות לעלות בתור מתכנתים היא היכולת להיכנס לקוד של ספריה באינטרנט, להבין מה יש בה ולקחת רק חלקים או לבנות לבד מנגנון שעובד בצורה דומה.

ה"לפני" וה"אחרי" כאן מאוד בולט- אנשים שעדיין לא עלו את המדרגה הזאת יחפשו למצוא פיתרונות קיימים או לבנות מאפס בעזרת ChatGPT ופיתרונות מ Stack Overflow. כשדברים לא עובדים הם יחפשו הודעות שגיאה ברשת וינסו להתקין גירסאות אחרות של הספריה או ספריות אחרות שפותרות את הבעיה.

אנשים שכבר נכנסו לקוד של ספריות אחרות מגיעים לבעיות אחרת לגמרי. הם יכולים להתקין ספריה מוכנה, אבל הרבה פעמים מתוך סקרנות או כשדברים לא עובדים הם בלי בעיה ייכנסו לקוד של אותה ספריה, יחפשו מה בדיוק לא עובד בה עבור ה setup שלהם, יתקנו דברים בקוד הספריה או יבנו מעקפים בקוד שלהם כדי לגרום לדברים לעבוד, או לפעמים יקחו רק את החלק שהם צריכים מהספריה ויעבירו את זה לספריה שלהם או לקוד המערכת.

וגם כאן ChatGPT הוא חבר מדהים בתהליך הלימוד. אנחנו נכנסים לקוד שאנחנו לא מכירים ויכולים פשוט להעתיק ולהדביק קטעים בחלון הפרומפט, לבקש הסבר ולשאול שאלות הבהרה כדי לראות שהבנו הכל כמו שצריך. וכמו תמיד במדרגות הזמן הכי טוב לנסות לטפס אותה הוא היום.