ברוכים הבאים לקורס Python

הי, ברוכים הבאים ל Python. אני ינון פרק.

פייתון היא שפת תכנות שיושבת במקום טוב באמצע בין שפות סקריפטים (כדוגמת Bash או Power Shell) לשפות תכנות מורכבות כגון Java או C++. היא נקראת שפת דינמית ואתה בקטגוריה תמצאו את perl, tcl, PHP ו Ruby.

לפייתון עצמה המון שימושים בעולם המחשוב היום, החל בתוכניות קצרות שעוזרות לבצע פעולות באופן אוטומטי, דרך כלים מתקדמים של עיבוד תמונה ולמידת מכונה, הפעלת אתרים פופולריים בזמינות של 24/7 וכמובן עבור אוטומטציה של בדיקות תוכנה.

את השפה כתב הולנדי בשם גווידו ואן-רוסום. גווידו. גווידו היה הכח המניע ומקבל ההחלטות העיקרי מאחורי השפה עד יולי 2018, אז הודיע שהוא משאיר את הפיתוח למתנדבים מהקהילה. את ההשראה לשם Python, אגב, הוא קיבל מהקרקס המעופף ולא מהנחשים.

אם יש לכם רקע קודם בתכנות תמצאו את Python שפה מאוד כיפית. הקוד מאוד מסודר ולוקח רעיונות משפות אחרות כך שהרבה מהתחביר ירגיש לכם מוכר. אם זו בשבילכם הפעם הראשונה שאתם מנסים ללמוד תכנות ברצינות, תמצאו את Python שפה מושלמת להתחיל ממנה בגלל הפשטות והסדר.

כיום עדיין בתעשיה עובדים ב-2 גירסאות של פייתון: הגירסא העדכנית ביותר היא Python3 וחברות רבות עובדות בה, אך יש עדיין חברות רבות שממשיכות לתחזק קוד ישן שנכתב ב Python2. הקורס הזה מתמקד ב Python3 ויש לנו קורס אחר כאן באתר לפייתון2 אם זה מה שאתם צריכים.

בקורס נכיר את שפת Python מהבסיס כדי שנוכל לכתוב בה תוכניות מועילות וכדי שבסוף תוכלו אתם להמשיך וללמוד את החלקים ב Python שרלוונטים לעולם התוכן שמעניין אתכם. הקורס מיועד למתכנתים ועשיר בדוגמאות קוד לכל נושא. בסיום כל פרק ולפעמים באמצע תמצאו דפי תרגילים ואתם מוזמנים לשתף את הפיתרונות שלכם לתרגילים בפורום וגם לשאול שם שאלות.


כל קטעי הקוד והדוגמאות שיוצגו בקורס זמינים אונליין בקישור:
https://github.com/ynonp/python3-demos

או להורדה כקובץ זיפ:
https://github.com/ynonp/python3-demos/archive/master.zip