מתנה לשנה החדשה

14/09/2015

בתור ילדים למדנו דברים חדשים כל הזמן. קורס מקצועי? זמן לימוד? עד גיל בית ספר אין למונחים אלו שום משמעות, ילדים כל הזמן מחפשים ושואלים שאלות חדשות. ואז מתישהו זה משתנה. בית הספר מבצע הסדרה של הלימוד, וכשהוא מסתיים אנשים רבים לא מוצאים זמן להמשיך ולחדש.

היום התחילה שנה חדשה ואני חושב שהמתנה הכי טובה שאתם יכולים לתת לעצמכם היא זמן לימוד איכותי. הנה כמה רעיונות שיעזרו לכם למצוא את הזמן ולחלק אותו נכון.

1. 10 דקות ביום

מרגע שאתם מחליטים שלימוד וקידום מקצועי הוא דבר שחשוב להשקיע בו, אפשר להתחיל לשריין לזה זמן. נתחיל בקטן עם 10 דקות ביום. אפשר לבחור מאמר אחד לקרוא (אני שולח פעם בחודש רשימת מאמרים כאלה שתספיק לכל החודש) או לצפות בסרטון קצר ביוטיוב שקשור לעולם המקצועי שלכם.

ıמה שחשוב זה לייצר הרגל. כל יום בשעה קבועה פחות או יותר. 10 דקות אחרי ארוחת הצהריים, במקום להסתכל בפייסבוק. 10 דקות ראשונות של היום, לפני שפותחים את המייל. 10 דקות בערב לפני השינה. מצאו את מה שמתאים לכם.

10 דקות ביום נותן לכם שעה בשבוע או 4 שעות בחודש. לא רע בשביל התחלה.

2. שעה בשבוע

עכשיו בואו נוסיף על זה עוד שעה פעם בשבוע. אפשר שישי בוקר או אחד הימים בערב אחרי שהילדים הולכים לישון. אפשר יום אחד בשבוע לשים שעון על שעה אחת קודם (כמו כל החרוצים שיוצאים לריצות בוקר).

בשעה מרוכזת אפשר לקחת טכנולוגיה חדשה (אנגולר? C++11 ? ריאקט? תכנות פונקציונלי?) ולהתחיל להבין על מה כולם מדברים. בשעה אפשר להתעמק מספיק בשביל להבין האם זה משהו שמעניין אתכם או לא. אם מדובר בטכנולוגיה שיכולה לשנות את העולם שלכם.

יש המון Tutorials באינטרנט המציגים יישום פשוט של כמעט כל טכנולוגיה. דוקא יישומי הדוגמא הקטנים נפוצים בשפע. זוכרים שיש לנו 10 דקות ביום מהסעיף הקודם? במהלכן סמנו לכם מאמר או מדריך שתרצו להתעמק בו. השעה השבועית זה הזמן לזה.

3. יום בחודש

בשבוע הבא אעביר יום מרוכז בנושא אנגולר אצל לקוח. בסוף היום המתכנתים שישתתפו בהדרכה יוכלו לפתח יישומי אנגולר בעצמם כולל הבנה של Best Practices וכיצד ליישם את העקרונות גם ביישומים גדולים.

זה ייקח בסך הכל יום, שיחולק להרצאות פרונטליות ותרגול מעשי.

והאמת לא ממש חייבים להזמין מדריך חיצוני או קבוצה בשביל זה. את אותם התכנים והתרגולים אפשר לקבל גם אונליין (כולל באתר זה). יום אחד בחודש זה כל מה שאתם צריכים בשביל ללמוד לעומק טכנולוגיה חדשה. אתם לא תהיו מומחים אחרי יום אחד, אבל בהחלט תהיו במצב שאתם יכולים ליישם ולהתחיל לכתוב קוד.

תמיד רציתם להבין יותר איך אבטחת מידע עובדת? למה כולם מתלהבים מ node.js או האם MongoDB באמת רלוונטי לחיים שלכם? יום בחודש. זה כל מה שצריך.

אז לשנה החדשה נסו לשריין ביומן את הזמנים לפי התוכנית שהוצגה. נדבר בעוד שנה וספרו איך הלך.