טיפ קצר: איך ללמוד גיט

בשיעור הקודם ראינו איך להשתמש בגיט מתוך סביבת הפיתוח כדי לשמור את כל הקבצים שלנו בתיקיית ההיסטוריה אחרי כל שינוי וכדי להשוות בין מה שיש לנו בפרויקט להיסטוריה.

רק זה מספיק בשביל להתחיל לשלב גיט בפרויקט שלכם.

מכאן והלאה אנחנו נראה יכולות יותר ויותר מתקדמות של הכלי: נדבר על דרכי עבודה מומלצות ותמיכה בעבודה בצוות עם הרבה מתכנתים ועוד המון דברים.

אבל הטיפ שלי הרבה יותר פשוט- גיט הוא כלי מורכב. הוא נועד לתמוך במפתחי Linux Kernel בפרויקט המאוד גדול ומבוזר שלהם. לא בטוח שהפרויקט שלכם צריך את אותן היכולות ואת כל המורכבות הזו. לכן לא כדאי לחכות עד שתלמדו ותבינו את כל מה שיש לגיט להציע לפני שמתחילים לעבוד איתו.

להיפך, קחו את מה שראיתם עד עכשיו וכבר התחילו לשלב את גיט בפרויקטים קטנים שלכם. באותם פרויקטים שעד עכשיו אולי לא ניהלתם בהם היסטוריית גירסאות. ככל שנתקדם בקורס תוכלו לשלב יכולות מתקדמות יותר של גיט ברצף העבודה שלכם ותיחשפו גם אתם לצרכים האמיתיים שלכם בנושא ניהול גירסאות וכך תדעו מה לחפש.

בגיט אי אפשר לשבור כלום. לא משנה מה אתם עושים תמיד אפשר להתאושש מזה, ואם לא הצלחתם להתאושש מקסימום אפשר למחוק את כל התיקיה .git, לאבד את כל ההיסטוריה ולהתחיל מחדש. תתחילו היום במקביל להתקדמות בקורס.

בהצלחה