שלום אורח התחבר

אורך הפרק כ-6 דקות

 

בקורס זה נלמד לכתוב בדיקות יחידה אפקטיביות ליישומי JavaScript. מטרת בדיקות היחידה היא לסייע לכם לכתוב קוד יעיל יותר ובמהירות גבוהה יותר. לכן אם תמצאו שכתיבת בדיקות יחידה מעכבת את תהליך הפיתוח, זה כנראה אומר שאתם עושים את זה לא נכון.

בניגוד לבדיקות מערכת או בדיקות פונקציונאליות, אין קשר בין בדיקות היחידה לבין Flows מסוימים שמשתמש יבצע או לא יבצע. בדיקת יחידה איננה בודקת התנהגות משתמש אלא את התנהגות הקוד במגוון רחב של מצבים.

כתיבת קוד מלווה בבדיקות יחידה תאפשר לכם להבין טוב יותר את הקוד שאתם כותבים תוך כדי כתיבתו, להיות מודעים למגבלות ולחקור את הארכיטקטורה שבניתם תוך כדי השילוב בקוד המערכת. בזכות בדיקות היחידה תוכלו לזהות מהר יותר החלטות עיצוב קוד שגויות או קוד שיהיה קשה להרחיבו בהמשך. בנוסף, בדיקות יחידה טובות יעזרו לכם כשתרצו להחליף מודולים מסוימים בקוד: הפעלת הבדיקות תזהה התנהגות שונה של הקוד החדש שכתבתם ותאפשר לתקן ולהתאים את ההתנהגות תוך כדי הכתיבה.

יש שתי אפשרויות לכתוב קוד: יש גאונים שיכתבו את הקוד הכי נכון בפעם הראשונה, אבל רובנו נכתוב ונמחוק ונשכתב כל הזמן עם התפתחות המערכת. בדיקות יחידה מאפשרות לנו לזרוק קוד ישן ולהחליפו בחדש יותר בלי לדאוג ששברנו חלק מההתנהגות הישנה.