וובינר Github Actions

18/05/2020

נמאס לי מזום.

אני יודע, אני לא הראשון שאומר את זה ועכשיו עם כל זה שכולם בזום כל היום הרבה אנשים מתחילים להתעייף. ואולי הייתי צריך את התקופה הזאת כדי להבין עד כמה זה מעייף לשבת להקשיב שעה שלמה לשיחה או להרצאה, או יותר גרוע, להשתתף בפגישת עבודה ולנקר מול המסך.

אז החל מהשבוע אנחנו חוזרים להיפגש לוובינרים אבל הולכים על וובינרים בסגנון אחר. אני לא בטוח שזה יעבוד, אבל מקווה שיהיה כיף לנסות.

הניסיון הראשון שלי למצוא משהו יותר מעניין לעשות מזום יהיה ביום חמישי. גיטהאב אקשנס הוא מערכת CI/CD של גיטהאב שעוזרת לנו להוסיף לפרויקט תהליכים אוטומטיים כמו Deployment, הרצה אוטומטית של בדיקות, בניה, תיוג ועוד המון המון דברים.

ביום חמישי הקרוב ניפגש בזום לדבר על Github Actions, אבל מהר מאוד אחרי הקדמה קצרה שלי נברח מהזום. הכנתי מספר פרויקטים לדוגמא עם דפי עבודה והסברים איך להוסיף יכולת אוטומציה מסוימת לכל פרויקט - לדוגמא בפרויקט אחד נייצר בניה בצורה אוטומטית, בפרויקט אחר נגרום לגיטהאב להריץ את הבדיקות וכך הלאה. אתם תוכלו לבחור פרויקט (או יותר, לפי מה שתספיקו) ולהוסיף אליו לפי דף ההוראות את האוטומציה. במהלך העבודה הזום נשאר פתוח אז אם תתקעו תוכלו לשתף איתי את המסך ולקבל עזרה בזמן אמת. בסוף ניפגש מחדש בזום כדי לסכם את מה שעשינו ולראות רעיונות להרחבה.

אם אתם מרגישים הרפתקנים מספיק כדי להצטרף, וכמובן סקרנים מספיק לגבי Github Actions, אני די בטוח שתצאו עם הבנה טובה של הכלי ולפחות 2-3 רעיונות לשימוש בו בפרויקט שלכם.

איפה מצטרפים? שמח ששאלתם: https://www.tocode.co.il/workshops/97. נתראה בחמישי בעשר בבוקר.