• בלוג
 • מהו useDeferredValue ולמה שיהיה לכם אכפת

מהו useDeferredValue ולמה שיהיה לכם אכפת

03/04/2022

פוסט זה כולל טיפ קצר לעבודה עם React. אם אתם רוצים ללמוד איתי ריאקט מההתחלה ובצורה מקצועית תשמחו לשמוע שבניתי קורס מלא הכולל עשרות שיעורי וידאו והמון תרגול בו לומדים ריאקט מההתחלה ועד לנושאים המתקדמים.
לפרטים נוספים והרשמה בקרו בדף קורס ריאקט כאן באתר.
 

ריאקט 18 יצא לפני כמה ימים והפיצ'ר המרכזי שלו נקרא Concurrent Mode. פיצ'ר זה מאפשר לריאקט להתחיל לרנדר משהו, להבין שזה לוקח יותר מדי זמן או שיש משהו יותר חשוב לעשות ואז לעצור, לרנדר את הדבר היותר חשוב ולחזור לעבודה הארוכה יותר.

אחד השימושים של הפיצ'ר הזה הוא הפונקציה useDeferredValue שמגדירה לריאקט שחישוב מסוים הוא פחות חשוב ואפשר לחכות קצת עם ה render-ים שתלויים בו כדי לא להאט את כל העמוד.

הפונקציה יעילה במיוחד עבור רשימה עם תיבת סינון: כשמשתמש מקליד טקסט בתיבה אנחנו רוצים לראות תגובה מיידית, אבל סינון הפריטים עצמו יכול לקחת קצת יותר זמן ולעבוד ברקע.

הקוד הבא ממחיש את ההתנהגות הרצויה תוך שימוש ב useDeferredValue:

export default function App() {
 const [search, setSearch] = useState("");
 const dsearch = useDeferredValue(search, { timeoutMs: 10000 });
 return (
  <div className="App">
   <input
    type="search"
    value={search}
    onChange={(e) => setSearch(e.target.value)}
   />
   <FilteredList search={dsearch} isPending={dsearch !== search} />
  </div>
 );
}

ואפשר לראות אותו בפעולה בקודסנדבוקס הבא:

קצת הסברים על הקוד:

 1. הסטייט search מייצג את הטקסט בתיבה; המשתנה dsearch הוא עותק של search שהאלמנטים שתלויים בו פחות חשובים.

 2. בפרק הזמן בין עדכון search לעדכון dsearch ריאקט מנסה ברקע לרנדר את הקומפוננטה FilteredList שמושפעת מ dsearch. בהתחלה הערכים של dsearch ו search יהיו שונים ואחרי שהרינדור האיטי יסתיים הערכים יהיו שווים. אני בודק את ההבדל בין שני המשתנים כדי לדעת אם ריאקט עכשיו עובד ברקע, ומשקף את זה למשתמשים באמצעות המשתנה isPending.

 3. אם תכנסו לקודסנדבוקס ותשחקו שם עם המספרים תגלו שאומנם עבור 10,000 שורות הקוד עובד ממש בסדר, ככל שמעלים את מספר השורות אנחנו מצליחים לשבור את useDeferredValue ולמשל ב 90,000 שורות האיטיות כבר מורגשת בעדכון תיבת הטקסט. אולי זה ייפתר בגירסאות עתידיות של ריאקט ובכל מקרה זו תזכורת טובה לכך שתיקון גנרי בפריימוורק בדרך כלל לא יכול לפתור לכולם את הבעיות, וגם בריאקט 18 נצטרך לשים לב למה אנחנו מרנדרים כדי לשמור על ביצועים טובים.