שלום אורח התחבר

הקלטות מוובינרים

צפיה בוובינרים שהתקיימו בעבר

הצפיה בסדנאות מוקלטות מוגבלת למנויים בלבד

ספריית ויו של איוון יו הצליחה בלי גב כלכלי להציב פייט רציני לספריות הגדולות וכל זה בזכות האלגנטיות של הקוד ואהבת הקהילה. ויו היא במובנים רבים מה שאנגולר היתה צריכה להיות והיא ספרייה פשוטה וכיפית לפיתוח צד-לקוח. בוובינר זה ניר פריזיאן הציג את הספריה באמצעות פיתוח יישום צ׳ט שבנה בה.

אקספרס היא ספריית פיתוח יישומי צד-שרת בסביבת Node.JS. בוובינר עשינו צעדים ראשונים עם הספריה: התקנו אותה ואת כל הכלים הדרושים, כתבנו פרויקט ראשון וראינו איך לארגן את הקוד ולתקן שגיאות.

ריאקט 16 כלל שיפור ביצועים מאוד משמעותי ושכתוב מלא של המנוע, ובזכות שינויים אלה בגירסאות הקטנות מאז 16.0 החברים בפייסבוק הוסיפו ומוסיפים פיצ׳רים חדשים ומלהיבים. בוובינר זה דיברנו על טעינה עצלה, על Fragments, טיפול בשגיאות, חיסכון בפעולות רנדר עם Memo ושינויים במאפיין ref.

תקופה ארוכה jQuery היתה הבחירה הראשונה של מפתחי ווב כשבאו לבנות אתרים שתואמים לכל הדפדפנים. לימים המציאות השתנתה ותאימות בין דפדפנים היא כבר לא בעיה היום, ועדיין jQuery מציעה חווית פיתוח ווב נוחה מאוד בהשוואה לעבודה רגילה מול ה DOM API. בוובינר זה נדבר על הספריה ונראה איך היא עוזרת לנו לכתוב קוד נקי וקצר יותר.

אומנם רידאקס היא ספריית ניהול הסטייט המפורסמת ביותר בריאקט, אבל מובאקס נמצאת לא רחוק מאחוריה. עם ממשק מונחה עצמים והרבה מאוד משתמשים מרוצים יכול להיות שגם אתם תמצאו שמובאקס הרבה יותר פשוטה ומתאימה לפרויקט שלכם. ניר פירזיאן מציג בוובינר בדיוק את דוגמאות הקוד שאתם צריכים כדי להתחיל לשלב מובאקס בפרויקט ומשווה את זה לרידאקס ולעבודה ללא ספריית ניהול סטייט.

הספריה Styled Components היא ספינת הדגל של CSS in JS. בוובינר זה ארן שנער יציג את הסיבות להשתמש בכתיב CSS in JS וכמובן את הספריה והיכולות שלה.

הנדסה חברתית היא הרעיון שאפשר לפרוץ למערכת דרך ניצול התנהגות כביכול תקינה של המשתמשים שלה ו״שיכנוע״ המשתמשים להתנהג שלא לטובתם. בוובינר זה ערן גולדמן-מלכא מספר על הטכניקות המקובלות ואיך להתמודד איתן.

תוכנות היום רצות בסביבות מסובכות יותר מאשר אי פעם בעבר והתקנה של סביבות אלה עשויה לגזול זמן רב ממתכנתים ואנשי התשתיות. לכן חברות החלו להציע שירותי Platform As A Service. אחת החברות הראשונות בתחום היא הרוקו, וההצעה שלהם פשוטה: אתם תכתבו את הקוד, אנחנו נדאג להריץ אותו בענן ולהגדיל את המשאבים שיוקצו לו כשיתחילו העומסים. בוובינר יתארח איתמר דוידיאן שיראה איך העלה יישום Node.JS שכתב לשרתים של Heroku וידבר על היתרונות והחסרונות בעבודה איתם.

בוובינר זה דיברנו על איך git יכול לעבוד בשבילנו: איך למצוא באגים אוטומטית עם git bisect, איך לתקן טעויות מביכות במבנה הפרויקט עם git filter-branch ואיך להשתמש ב clean/smudge filters כדי להפעיל קוד אוטומטית על המידע שאנחנו שומרים במאגר.

רובי היא שפת תכנות מונחית עצמים שהחלה את דרכה בשנת 1993. היא נמצאת בשימוש בעולם ה Web וגם בעולם ה DevOps. בוובינר זה ביצענו סקירה של שעה על השפה, התחביר שלה והדברים שמייחדים אותה לעומת שפות אחרות.