שלום אורח התחבר

הקלטות מוובינרים

צפיה בוובינרים שהתקיימו בעבר

הצפיה בסדנאות מוקלטות מוגבלת למנויים בלבד

תוכנות היום רצות בסביבות מסובכות יותר מאשר אי פעם בעבר והתקנה של סביבות אלה עשויה לגזול זמן רב ממתכנתים ואנשי התשתיות. לכן חברות החלו להציע שירותי Platform As A Service. אחת החברות הראשונות בתחום היא הרוקו, וההצעה שלהם פשוטה: אתם תכתבו את הקוד, אנחנו נדאג להריץ אותו בענן ולהגדיל את המשאבים שיוקצו לו כשיתחילו העומסים. בוובינר יתארח איתמר דוידיאן שיראה איך העלה יישום Node.JS שכתב לשרתים של Heroku וידבר על היתרונות והחסרונות בעבודה איתם.

בוובינר זה דיברנו על איך git יכול לעבוד בשבילנו: איך למצוא באגים אוטומטית עם git bisect, איך לתקן טעויות מביכות במבנה הפרויקט עם git filter-branch ואיך להשתמש ב clean/smudge filters כדי להפעיל קוד אוטומטית על המידע שאנחנו שומרים במאגר.

רובי היא שפת תכנות מונחית עצמים שהחלה את דרכה בשנת 1993. היא נמצאת בשימוש בעולם ה Web וגם בעולם ה DevOps. בוובינר זה ביצענו סקירה של שעה על השפה, התחביר שלה והדברים שמייחדים אותה לעומת שפות אחרות.

תבניות עיצוב, או Design Patterns באנגלית, הם בסיסיים בכתיבת קוד שחוזרים על עצמם במערכות רבות. היכרות עם תבניות אלה תעזור לכם לכתוב קוד נקי יותר וגם להבין קוד של אחרים. בשיעור זה ראינו איך לבנות 3 תבניות עיצוב בשפת פייתון.

התחלתם לכתוב קוד פייתון ואתם עדיין לא בטוחים איך לחבר את כל הדברים יחד? מקבלים רגליים קרות מול תוכניות גדולות? בואו נפתח יחד משחק איקס עיגול בפייתון מההתחלה ונראה איך כל הרעיונות שלמדנו על תכנות משתלבים יחד

סביבת node.js מאפשרת הרצה של קוד JavaScript על צד השרת וכך מאפשרת פיתוח יישומי ווב בשפה אחת גם לשרת וגם ללקוח. בוובינר זה יניב ארד הציג את הסביבה דרך מספר דוגמאות לקוד צד שרת שכתוב בה.

יש גבול כמה רחוק אפשר להגיע בגיט דרך שינון פקודות: יש יותר מדי מהן ובלי להבין זה מאוד קשה לזכור. בוובינר זה נכנסנו למערכת הקבצים של גיט כדי להבין איך גיט מנהל את המידע, איך בנויים קומיטים ובראנצ׳רים ולאחר מכן עברנו על טעויות נפוצות בגיט וראינו איך קל לצאת מהן כשמבינים לעומק כל תרחיש.

פלקסבוקס וגריד הם שני הפיצ׳רים הראשונים של CSS שנועדו לבניית עמוד שלם וריספונסיבי. לכן הם מספקים הרבה יותר יכולות ותחביר פשוט בהרבה ממה שהיינו רגילים אליו בעבר בעבודה עם CSS. בוובינר זה ראינו שש דוגמאות למימוש עיצובים באמצעות פלקסבוקס וגריד דרכן למדנו על היכולות שלהם ומתי נשתמש בכל אחד

שפת רובי ובפרט הספריה Ruby On Rails היא עדיין הבסיס ל Web Applications רבים כולל כאלה שאתם משתמשים בהם ביום-יום: AirBnb כתוב בריילס, וכמוהו גם בייסקאמפ, דריבל, פייבר, גיטהאב, הולו ורבים נוספים. בוובינר זה לקחנו שעה ללמוד איך הפריימוורק בנוי וכתבנו Web Application מלא ב Ruby On Rails.

אז החלטתם להתקין שרת לינוקס בענן שיהיה לכם לחבר. ברכותיי. בואו נראה איך מתחילים, איך מתקדמים וגם לאן ממשיכים אחרי.