שלום אורח התחבר

הקלטות מוובינרים

צפיה בוובינרים שהתקיימו בעבר

הצפיה בסדנאות מוקלטות מוגבלת למנויים בלבד

ממשק Web הוא הדרך הכי טובה להביא את הקוד שכתבנו לכמה שיותר אנשים. בסדנא זו נדבר על Flask שהוא פריימוורק לפיתוח ממשקי Web בפייתון.

גיט הוא כלי לניהול גירסאות שאפשר להשתמש בו באופן מבוזר או מקומית על המכונה שלכם. גיט יעזור לכם לפתח טוב יותר כי הוא שומר את כל ההיסטוריה של הפרויקט במקום אחד, מאפשר לחזור אחורה בזמן לנקודות מפתח או לפתח מספר גירסאות במקביל ולעבור ביניהן. ועל יכולות אלו ורבות נוספות תוכלו לשמוע בוובינר זה.

בעיות זיכרון בתוכנות הן הגורם המרכזי שמאפשר לוירוסים ונוזקות להשתלט לכם על המחשב. בסרטון זה נלמד מהם אותן הבעיות ברמת הקוד ואיך מנצלים אותן כדי לתקוף תוכניות תמימות כך שכל תוכנית שמותקנת אצלנו על המחשב הופכת להיות דלת פתוחה להאקרים. כולל הדגמה של השתלטות על תוכנית.

מה קורה כשמתכנתים לוקחים מבנה מוצלח כמו פונקציית Hash אבל משתמשים בו בצורה עקומה ממש? נוצרות בעיות אבטחה כמובן. בסדנא זו דיברנו על החשיבות של מנגנון HMAC, על בניה לא נכונה שלו ועל פריצה לבניה הלא נכונה שלא באמצעות Hash Length Extension.

בסדנא זו כתבנו ממשק משתמש גרפי לתוכנית Python באמצעות ספריית Qt. במהלך הסדנא התקנו יחד את הספריה, כתבנו ממשק פשוט רק דרך קוד ולאחר מכן עברנו ל Designer לכתוב ממשק מורכב יותר לתוכנית קיימת. מוזמנים לצפות ולנסות עם הוידאו.

בסדנא זו למדנו על איך הצפנה עובדת ועל הצורך לשמור על המפתח הסודי. ראינו קוד הצפנה גרוע מהרשת בו קל היה למצוא את המפתח הסודי וגם כתבנו קוד לפריצת ההצפנה הגרועה.